Tütünçiftlik’te ‘temizlik’ buluşması

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Let’s Do It Türkiye, 16 Eylül 2023 Dünya Paklık Günü aktifliği kapsamında Tütünçiftlik kıyısında kıyı ve deniz paklığı yapacak.

16 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de başlayacak aktifliğe kentte bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katılarak dayanak verecek. 81 vilayette eş vakitli olarak gerçekleştirilecek olan aktiflikte 5 kategorideki çöpler (kağıt, plastik, metal, cam, izmarit) ayrıştırılarak toplanacak.

FARKINDALIK OLUŞTURULACAK

Let’s Do it! (Hadi Yapalım) Türkiye işbirliğinde gerçekleşen aktifliğe katılan tüm vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi tarafından yelek, maske, eldiven, çöp torbası ve çöp toplama aparatları dağıtılacak. Aktifliğe katılan istekli vatandaşlar tabiata atılmış kağıt, plastik, metal, cam ve izmarit atıklarını toplayacak. Aktiflik kapsamında etraf kirliliği hakkında farkındalık oluşturulacak.

Geçtiğimiz yıllarda dünya genelinde 191 ülkede 60 milyondan fazla insanın çöp körlüğünü yenmesi ve farkındalık oluşturmasına katkı sağlayan Dünya Paklık Günü her yıl eylül ayının üçüncü cumartesi yapılıyor.

Etkinlik bu yıl 16 Eylül 2023 tarihinde 81 vilayette ve onlarca noktada gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir