2 kişiyi ormana kaçırıp işkence ettiler: 145 yıl hapis

Bolu’da, C.D. isimli bayanla N.S. isimli erkeği kaçırıp azap eden Mehmet Cengiz, 87 yıl 1 ay 15 gün mahpus ve 25 bin TL isimli para cezasına çarptırıldı. Cengiz’in olaya yardım eden arkadaşları Ümit Afat’a 55 yıl, Bülent Ö.’ye ise 3 yıl 4 ay olmak üzere sanıklara toplam 145 yıl mahpus cezası verildi.

DHA’nın haberine nazaran olay, 10 Eylül 2021’de meydana geldi. Bolu’da nakliyecilik yapan Mehmet Cengiz (37), pastanede çalışan C.D.’yi (31), N.S. (30) ile sokakta yürürken gördü. Cengiz, yanına taksici arkadaşı Ümit Afat ve Bülent Ö.’yü de alıp, C.D. ve N.S.’yi hafif ticari araca bindirerek ormana kaçırdı. Argümana nazaran, Cengiz ve yanındaki 2 kişi, ormanda C.D. ve N.S.’yi soyarak darbetti ve cinsel alakaya zorladı. 3 arkadaş, C.D. ve N.S.’ye azap yaptı. Şüpheliler, yaşananları anlatmaları durumunda cep telefonuna kaydettikleri imajları herkese izletecekleri tehdidiyle de C.D. ve N.S.’yi kent merkezine bıraktı.

C.D. ve N.S., durumu polise bildirip şikayetçi oldu. Polis tarafından gözaltına alınan 3 şüpheliden Mehmet Cengiz ve Ümit Afat tutuklandı, Bülent Ö. ise isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı. Şüpheliler hakkında Bolu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’, ‘Cinsel saldırı’, ‘Kasten yaralama’, ‘Yağma’, ‘Hakaret’, ‘Şantaj’ ve ‘Özel hayatın gizliğini ihlal’ suçlamalarıyla dava açıldı.

Olayın karar duruşması Bolu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya sanıklar ile N.S. ve C.D. katıldı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

C.D. ve N.S.’nin sözlerinin akabinde mahkeme liderinin kelam verdiği tutuklu sanık Mehmet Cengiz, suçlamaları reddetti ve beraatini istedi.

Diğer sanıklar Ümit Afat ile Bülent Ö. de üzerlerine atılı suçlamayı kabul etmeyip, olaylara karışmadıklarını ve bahisle ilgili bilgilerinin olmadığını söyledi.

İfade ve savunmaların akabinde Bolu 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti kararını açıkladı. Mahkeme, tutuklu sanık Mehmet Cengiz’in, ‘Kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’, 2 defa ‘Cinsel saldırı’, ‘Kasten yaralama’, ‘Yağma’, ‘Hakaret’, ‘Şantaj’ ve ‘Özel hayatın gizliğini ihlal’ suçlamalarıyla 87 yıl 1 ay 15 gün mahpus ve 25 bin TL isimli para cezasıyla cezalandırılmasına; tutuklu sanık Ümit Afat’ın ise ‘Kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’, 2 kere ‘Cinsel saldırı’, ‘Kasten yaralama’, ‘Özel hayatın kapalılığını ihlal’ hatalarından 55 yıl mahpus cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Tutuksuz sanık Bülent Ö. ise ‘Kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürmünden 3 yıl 4 ay mahpus cezasına çarptırıldı. Olaya karışan 3 sanığa toplam 145 yıl 5 ay mahpus cezası verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir