7. Heritage İstanbul’a geri sayım başladı

Koruma, onarım, arkeoloji, müzecilik ve kütüphanecilik teknolojileri fuarı “7. Heritage İstanbul”, Lütfi Kırdar Memleketler arası Kongre ve Stant Sarayı’nda, 3-5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Fuar, müzecilik, arkeoloji, onarım, kütüphanecilik bölümlerinde faaliyet gösteren önder ulusal ve milletlerarası firmaları, konferans, söyleşi ve atölye çalışmalarında alanında uzman, pahalı birçok isim ile bir ortaya getirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından desteklenen fuar, 32’si yurt dışından olmak üzere 120’nin üzerinde iştirakçiyi ağırlayacak.

İtalya’nın ülke pavilyonuyla katılacağı aktiflikte, Belçika, İsveç, Nijerya, Hollanda, Almanya, İspanya ve İran’ın da ortalarında bulunduğu birçok ülkeden iştirakçi yer alacak. ArtCloud Network International’ın ana sponsorluğunda gerçekleşecek fuar kapsamında 3 günde 25 konferans, 17 miras sohbeti ve 11 atölye gerçekleştirilecek.

Deprem konusunun da işleneceği aktiflikte, müzecilik ve onarım alanında afet önleyici müdafaa mevzularında uzmanların iştirakiyle çeşitli oturumlar yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir