AK Parti Kayseri Kadın Kolları Büyükkılıç’ı ağırladı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde gerçekleşen toplantıya Lider Büyükkılıç ve eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri Vilayet Bayan Kolları Lideri Emine Timuçin ile idare heyeti üyeleri katıldı.

AK Parti Kayseri Vilayet Bayan Kolları İdare Heyeti Toplantısı’nda konuşan Lider Büyükkılıç, ağır ilgi gören Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ile ilgili de bilgiler aktararak, “İsmi de hoş, kendi de hoş. Buraya gelenlerin daima olumlu manada paylaştığını bilerek bunu söylüyorum. Biz hizmet ederiz ancak onu kıymetlendirecek olan bu hizmetten yararlananlar. Kentimize yakıştı. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, ismiyle de fiziki şartlarıyla da kentimize yakıştı. 1 milyon 260 bin metrekare. İstanbul’daki Atatürk Havalimanı’nda hayata geçirilecek olan millet bahçesinden sonra en büyükler ortasında geliyor Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

3 gün süren Gastronomi Günleri ile millet bahçesinin açılışını yaptıklarını hatırlatan Büyükkılıç, Kayseri lezzetlerini dünyaya tanıtmak için gece demeden, gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde bulunan toplumsal tesisler ve donatılarla ilgili bilgiler verdi.

Başkan Büyükkılıç, birlik, beraberlik iletisi vererek, “Biz büyük bir aileyiz. Kayseri’mizin, elhamdülillah, sağduyunun sesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Hayırseverliği ile bilinen, ay yıldızlı Türk Bayrağı’na, vatanına, milletine, devletine, dinine bağlı bir toplum. İleri görüşlü, yeniliğe açık, Kayseri’yi daha ileriye taşımak için her türlü çabanın içerisinde olan kardeşlerimiz. Aidiyet duygusu dediğimiz sahiplenme hissini Kayseri’mizde sağlama istikametinde uğraş gösteriyoruz” dedi.

Millet bahçesi içerisindeki çalışmaları yaparken insan odaklı projeler ürettiklerini kaydeden Büyükkılıç, 39 bin metrekare büyüklüğünde biyolojik gölet, 60 bin metrekare büyüklüğünde aktiflik alanı, 20 bin metrekare büyüklüğünde ikinci aktiflik alanı ve yeşil alanlardan bahsetti.

“ADETA BU PERİYOTTA TAŞRA İLÇELERİMİZ ALTIN ÇAĞINI YAŞADI”

Sadece merkezde değil taşrada ilçelerde de gibisi hizmetlerin hayata geçirildiğini vurgulayan Büyükkılıç “Adeta bu periyotta taşra ilçelerimiz altın çağını yaşadı” dedi. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ideolojisi ile hareket ettiklerini belirten Lider Büyükkılıç, “Hayvancılığa, tarıma verdiğimiz takviye 500 milyon TL’yi bulmuş. Bunlar lisana kolay sayılar. Taşra ilçelerimizin her yerinde bu çalışmaları yaparken, biz de isteriz diyorlar. En doğal hakları. Yüzme havuzumuzun olmadığı bir tane herhalde Akkışla var, onun da talimatını verdim, buraya da inşallah onu da yapacağız. Doğal gazımızın olmadığı iki tane ilçemiz var, Sarız’ımız Pınarbaşı’mız onun da lansmanını Aralık ayında yapacağız inşallah oraya da sıvılaştırılmış doğal gaz getirmek suretiyle gereksinimlerini karşılayacağız. 16 ilçemizi bağrımıza basıyoruz, dışlamıyoruz, 17-0 hepsi canımız, ciğerimiz, kardeşimiz diyoruz” tabirlerinde bulundu.

“HALKIYLA İÇ İÇE OLANA MEVLA’M HİZMET ETMEYİ, ETTİRMEYİ NASİP EDER”

Başkan Büyükkılıç, halk ile iç içe olanlara hizmet etme ve ettirmenin nasip olacağını söz ederek, “Söylediğini yaşayan ve uygulayan, halkıyla iç içe olan, samimi olan, bağrına basan, kimsesizin kimsesi olan, halk ile temastan korkmayan bir yaklaşım içerisinde hareket olduğu sürece Mevla’m size hizmet etmeyi, ettirmeyi nasip eder, lütfeder. Teşkilatlarımız bizim olmazsa olmazımız” dedi ve AK Parti Bayan Kolları üyelerine teşekkür etti.

AK Parti Kayseri Vilayet Bayan Kolları Lideri Emine Timuçin de Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin kente kazandırılmasından ötürü Lider Büyükkılıç ve emeği geçenlere teşekkür ederek birlik, beraberlik vurgusu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir