AKP’li Tevfik Göksu’dan İmamoğlu’na: 2024 yılında seni göndereceğiz

İBB Meclisi Kasım ayı altıncı oturumu yapıldı. AKP Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasına istinaden, “Sayın lider burada aslında meclise konuşmaya değil, altılı masaya konuşmaya gelmiş. Burası İBB Meclis salonu, lider buraya bir kaçış konuşması yapmak için gelmiş. Ben de diyorum ki, sayın lider kaçma. 2024 yılında biz seni göndereceğiz” dedi.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısının altıncı oturumu, Ekrem İmamoğlu Başkanlığı’nda Saraçhane’deki belediye binasında yapıldı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, 2023 İBB bütçe planının sunumunu gerçekleştirdi.  

“Sayın Başkan, 2024 yılında biz seni göndereceğiz”

İmamoğlu’nun konuşmasında, İBB’deki israf tertibine son verdiklerini 2023 seçimlerini kazanacaklarını belirtmesi üzerine bir konuşma yapan AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, “Geçtiğimiz günlerdeki konuşmamda İBB Lideri için bir isim takmıştım. Sanal alemde en çok konuşulan şeylerden bir tanesi avatar lider. Burada altını çizerek söylüyorum ki sayın lider sanal dünyada dolaşmayı çok sevdiği için bize o denli bir sunum yaptı ki, güya biz bu İstanbul’da yaşamıyoruz. Liderin 3 yıllık bütçe görüşmelerinde yapmış olduğu bütün konuşmaları bildiğim için, yalnızca yaptığım konuşmaları bir temenniden ibaret gördüğümü buradan tabir etmek isterim. Sayın lider burada aslında meclise konuşmaya değil, altılı masaya konuşmaya gelmiş. Lider burada konuşma yaparken meclis üyeleri her ne kadar burada olsa da, bugün altılı masanın toplantısı var, ‘Ben buradayım, bana bakın’ diyerek konuşma yapmak için gelmiş. Buradan altılı masaya ileti. Buradan son günlerde vilayet lideri ile ortası limoni ona bildiri vermek için gelmiş. Burası İBB Meclis salonu, lider buraya bir kaçış konuşması yapmak için gelmiş. Ben de diyorum ki, sayın lider kaçma. 2024 yılında biz seni göndereceğiz. Arkadaşlar 2023 hayali kuruyorlar. 2023’te akıbetiniz İTO seçimleri üzere olacak” dedi.  

“Bir yılda yüzde 100 amacı şaşıran bir yönetim”

AKP Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, “Şu anda bize hazırlanıp gelen bütçe diyor ki; ben 2023 yılında 115 milyar 250 milyon bütçe kullanacağım. Bu yalnızca büyükşehire ilişkin bütçe. 115 milyarın 78 milyarı merkez yönetimden gelecek. Makus yönetiliyordu ya oradan gelecek. Temel değişik olan ne biliyor musunuz? 115 milyarda birinci sırada merkezi bütçe, ikinci sırada borçlanma. Üçüncü sırada 16 milyar özkaynak üreteceğim diyor. 2022 bütçesini sunarken 2023 borçlanma perspektifini yazarlarken 10 milyar yazmışlardı. Artık 20 milyar yazdılar. Bir yılda yüzde 100 amacı şaşıran bir yönetim” tabirlerini kullandı.  (DHA)

İmamoğlu: İstanbul’un bütçesi artık emin ellerde, tek kuruşuna zeval gelmez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir