Akşener çok sinirlendi

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Erzurum mitinginde; AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın, “Bu seçim, işgalcilere karşı istiklal gayreti seçimidir” kelamlarına reaksiyon gösterdi.

Binali Yıldırım coştu: Millet İttifakı’na “işgalci” benzetmesi

Akşener, “Ayıptır, günahtır… KPSS’de hakkı yenen gençlerin, tencere kaynatmakta zorlanan bayanların hakkında ne yapacağınızı söylemek yerine; bu seçim işgalcilerle, istiklal uğraşı verenler ortasında yapılıyor, diyorsunuz. Sayın Yıldırım, Binali Beyefendi; işgalci olan sizsiniz, siz. Zira, bir elinizde PKK var, bebek katilinin var. Bir elinizde Hizbullah var. Gaffar Okkan’ın katilleri var, katilleri. Bu işten ziyanlı çıkarsınız” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Erzurum Cumhuriyet Caddesi’nde miting düzenledi. Akşener, sağanak yağmur yağışı altında şunları söyledi:

AYIPTIR, GÜNAHTIR

Buraya gelirken, birtakım şeylere çok üzüldüm. Bu ülkede Başbakanlık yapmış bir kişi ve yaşını başını almış bir kişi; Erzincan’da konuşurken, Sayın Binali Yıldırım’dan bahsediyorum… Bakın çok enteresan. Diyor ki, ‘Bu seçim işgalciler ile İstiklal Harbi verenler ortasında yapılan bir seçimdir.’ Ayıptır, günahtır. Bu ülkede yaşayan herkes, bu vatanın bütünlüğünden, birliğinden, milletin ferahından, refahından yana olan herkes; ayrılıkçılara karşı olan herkes bayrağın, toprağın, milletin birliğinden yana olan herkes; bu ülkenin birinci sınıf, has evladıdır. Biz seçimde bütün siyasi partiler ne yapar? Sizi dinler. 25 bin kayıtlı işsiz var, Erzurum’da. Ey Binali Yıldırım, onlara ne yapacaksın onu söyle.

İŞGALCİ OLAN SİZSİNİZ

Eski İçişleri Bakanı, çıkıyor HaberTürk’e, bir televizyona; ‘Açılım süreci şahaneydi, hakikat bir şeydi.’ Kardeşim hanginize inanalım. Dönüyorsunuz, bu gençlerin KPSS’de hakkı yenen gençlerin, tencere kaynatmakta zorlanan bayanların, 82 puan, 94 puan alıp atanamamış gençlerin hakkında ne düşündüğünüzü, ne yapacağınızı söylemek yerine bu seçimi bir işgalcilerle, istiklal uğraşı verenler ortasında yapılıyor, diyorsunuz. Sayın Yıldırım, Binali Beyefendi, işgalci olan sizsiniz, siz. Zira, bir elinizde PKK var, bebek katilinin var. Bir elinizde Hizbullah var. Gaffar Okkan’ın katilleri var, katilleri. Bu işten ziyanlı çıkarsınız.

BUNLARI KONUŞMAYALIM DİYE, İSTİKLAL ÇABASI İLAN ETMİŞ ARKADAŞLAR

Bu ülkenin arbedeye gereksinimi yok. Bu ülkenin çocuklarının umuda gereksinimi var. Bu ülkenin gençlerinin işe muhtaçlığı var. Adalete gereksinimi var. Hukuka gereksinimi var. İstihdama muhtaçlığı var. Yıllardır iktidar bunlar. Bunları konuşmayalım diye, istiklal çabası ilan etmiş arkadaşlar. Haydi oradan be. Şeker fabrikasının özelleştirilmesi sebebi ile pancar üreticileri ve fabrikada çalışan emekçilerin özlük hakları ne oldu, Sayın Erdoğan? Ne oldu Recep Beyefendi? Bir vakitler doğunun Paris’i olan Erzurum, şu anda gelişmişlik sıralamasında, 81 vilayet içinde 62. Sırada, ne oldu Recep Beyefendi? 2004 yılında kelamı verilen ve her seçim yapılacağı söylenen Pasinler Ovası’nda baraj neden hala yapılmadı? Zira aslında şuculuk buculuk üzerinden oy alıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir