“Bambaşka bir Elbistan’a uyanacağız” diyen Vali Gökmen Çiçek sözünde durdu: Elbistan’da konteyner çarşılar 4 günde tamamlandı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Elbistan ilçesinde koordinatör vali olarak görevlendirildi. Geçtiğimiz günlerde Haberler.com Genel Yayın Direktörü Bedia Teymur’un sorularını yanıtlayan Vali Çiçek, Elbistan’da konteyner çarşıların kısa mühlet içerisinde tamamlanacağını belirterek, Pazartesi günü farklı bir Elbistan’a uyanacağız” demişti.

“HİÇ DURMAYACAĞIZ”

Vali Gökmen Çiçek, Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Çiçek, gece gündüz çalışarak konteyner çarşıların 4 gün içerisinde tamamlandığını belirtti. Çiçek, “Çok şükür…Elbistanlılara kelam verdiğimiz konteyner çarşılarımızı arkadaşlarımız gece gündüz hiç durmadan çalışarak 4 günde tamamladı .Elbistan Melikgazi çarşımızda ve Elbistan Kayseri çarşımızda yarından itibaren esnaflarımız faaliyetlerine başlıyorlar. Hiç durmayacağız” sözlerini kullandı.

“DİĞER KONTEYNER KENTLERİMİZİN DE İNŞAATI BİTİYOR”

Vali Çiçek, konteyner kentlerle ilgili ise şunları söyledi: “3 gün boyunca arkadaşlarımız burada hiç uyumadılar. Konteyner kent için ‘3 gün içerisinde yapacağız’ diye amaç belirlemiştik ve yaptık. Üç gün sonunda arkadaşlarımız bu bölgedeki çalışmayı bitirdiler. Birinci konutu ailemize teslim ettik ve çocuklarıyla birlikte yerleşti. Bundan dolayı de memnunuz. Öteki konteyner kentlerimizin de inşaatı bitiyor. Pazartesi günü konteyner kentleri ile ilgilide çok büyük bir uzaklık almış olacağız. Belediye liderimize, valimize, arkadaşlarımıza kelam verdik. Enkazları da pazartesi günü bitirip değişik bir Elbistan’a uyanacağız. Savlı bir şey söylüyoruz, pazartesi günü ilçede enkaz bırakmayacağız diyoruz. Hayat daha olağan olmuş olacak. Elektrik ve doğalgaz da ilçedeki her yere verilmiş durumda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir