Beşiktaş’ta biyonik adam Wout Weghorst

Beşiktaş’ta birinci etapta sakatlığıyla taraftarları korkutan Wout Weghorst, beklenen müddetten çok daha erken bir formda ekiple idmana çıktı. Dün grupla çalışan Hollandalı golcü hem herkesi şaşırttı hem de memnun etti.
Ancak bu durum Weghorst için hiç sürpriz değil. Zira mesleği boyunca güçlü fiziği, çalışma disiplini, iş ahlakı, sağlıklı beslenmesi ve ferdî antrenörlerle uyguladığı idman programıyla tanınan tecrübeli futbolcu, benzeri halde İstanbul’da da bu hassasiyeti elden bırakmıyor.
Beşiktaş’a transfer olduğunda ferdî antrenörü Richard Van Beek’le çalışmaya devam eden Weghorst, bu sayede her vakit güçlü ve hazır kalabiliyor, sakatlıklardan fazla etkilenmiyor. Hollanda’da ve Avrupa’da birçok ünlü futbolcunun danıştığı kişisel antrenör Richard Van Beek’in de işinin uzmanı olması Weghorst’u rahatlatıyor.
Ayrıca 2022 Dünya Kupası’na da bir aydan az bir mühlet kalması Weghorst’u farklı bir motive ediyor. 30 yaşındaki forvet, Dünya Kupası’nda Hollanda’nın son takımında olmak istiyor. Esasen Beşiktaş’ta da teknik yönetici Valerien Ismael’in ve taraftarların en güvendiği isimlerin başında Wout Weghorst geliyor.
Weghorst mesleği boyunca yalnızca 8 maç kaçırdı. Bu 8 maçın 3’ü de Almanya’da Wolfsburg’da oynarken koronavirüs nedeniyle oldu. Yalnızca 3 maçı sakatlıktan ötürü kaçırdı.

HATAYSPOR MESAİSİ

Beşiktaş, Harika Lig’in 11. haftasında Atakaş Hatayspor ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti.
Valerien Ismael’in idaresinde gerçekleştirilen idman, kondisyon ve taktik çalışmasıydı. Aktivasyon, koşu ve pas çalışmaları ile başlayan antrenman, taktik çalışmasıyla sona erdi.

HER VAKİT ÇOK GÜÇLÜ

Wout Weghorst’un ferdi antrenör olarak tercih ettiği ve uzun müddettir tanıdığı Richard Van Beek de Hollandalı oyuncunun her vakit gücüne vurgu yapıyor. Ünlü antrenör daha evvel basın yoluyla verdiği demeçlerde Weghorst’un yüksek idman gücüne değinerek, “Wout Weghorst üzere üst seviye bir futbolcunun esasen az yağı vardır ve kalori denetimi daha kolay olur. Metabolizması çok yüksek. Dayanaklılığı ve gücü çok düzgün durumda” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir