“Boba Fett”in Star Wars koleksiyonu açık artırmayla satılacak

Star Wars Boba Fett oyuncusu Jeremy Bulloch’un koleksiyonu, kendi gerçek boyutlu oyuncağı ve görünmeyen Ewok manzaraları de dahil olmak üzere açık artırmada satılacak.

Müzayede Britanya’da East Bristol Auctions tarafından yapılacak. SWNS isimli Youtube kanalının görüntülediği koleksiyonda bir uzay kaskı, anahtarlıklar ve orjinal senaryolar bulunuyor. Hayranları tarafından Dünya Star Wars Günü olarak kabul edilen 4 Mayıs’ta yapılacak açık artırmada hem sinema setinden, hem de hayatı boyunca gittiği Star Wars etkinliklerinden topladığı eşyalar bulunacak.

1.000’den fazla öğeden oluşan koleksiyonda ayrıyeten rol arkadaşı Carrie Fisher’ın kendisine ”ateşli maymun aşkının gecesi” için teşekkür eden imzası da yer alıyor.

Jeremy, hem “The Empire Strikes Back” (1980) hem de “Return Of The Jedi” (1983) sinemalarında makus Ödül Avcısı Boba Fett’i canlandırdı. Kısa bir mühlet ekranda kalmasına karşın karakter, serideki en sevilen ve en tanınan karakterlerden biri haline geldi. Rolü canlandıran Bulloch, 2020 yılında, 75 yaşındayken Parkinson hastalığına bağlı komplikasyonlar nedeniyle ömrünü yitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir