Brezilya’da kreşe saldırı: 4 çocuk hayatını kaybetti

Brezilya’nın güneyindeki Blumenau kentinde bir saldırganın bir kreşe düzenlediği hücumda dört çocuk hayatını kaybetti, dört çocuk yaralandı. Reuters’ın lokal polis ve hastane yetkililerine dayandırdığı haberine nazaran, Santa Catarina eyaletindeki saldırıyı düzenleyen 25 yaşındaki erkek kuşkulu teslim oldu ve gözaltına alındı.

BBC hususa ait haberinde saldırganın lokal saatle sabah 9.00 sıralarında kreşe balta ile saldırdığını yazarken, mahallî güvenlik şefi Marcio Alberto Filippi’nin açıklamasına nazaran, yaşları 3 ile 5 ortasında değişen dört yaralı çocuk hastanede tedavi altına alındı. İtfaiye takımlarının paylaştığı bilgilere nazaran, taarruz sırasında kreşte 40 öğrenci bulunuyordu. Lokal güvenlik şefi Filippi, saldırganın duvarlarına tırmanarak okula girdiğini aktardı.

Saldırıya ait toplumsal medya hesabından bir açıklama yapan Brezilya Devlet Lideri Luiz Inacio Lula da Silva, saldırıyı ‘canavarlık’ olarak nitelendirerek, bunun ‘kabul edilemez, absürt bir nefret aksiyonu ve korkaklık’ olduğunu’ söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir