Buruk kararını verdi: Derbide 2 yıldız kulübede

Galatasaray Harika Lig’de haftanın en kritik çabasında deplasmanda Beşiktaş’la karşılaşacak. Siyah-Beyazlı grupla oynanacak şiddetli uğraş öncesi teknik yönetici Okan Buruk 11’de oynatacağı kimi isimlerle ilgili kararını verdi.

ADEKUGBE KULÜBEYE DUBOİS SAHNEYE

Galatasaray’da Fatih Karagümrük maçında istenen performansı sergileyemeyen Adekugbe’ye kulübe yolu gözüktü. Teknik Yönetici Okan Buruk’un Kanadalı sol beki keserek, yerine Dubois’i Beşiktaş derbisinde oynatmayı planladığı bildirildi. Alanya maçında düzgün oynamasına karşın Karagümrük müsabakasında makûs bir performans sergileyen Adekugbe böylelikle kulübeye çekilecek.

DUBOİS OYNARSA, 3 TÜRK OLACAK

Bu durum nedeniyle Cim-Bom, 9 yerine 8 yabancıyla alana çıkacak. Bilindiği üzere, Türkiye Futbol Federasyonu, zelzele sonrasında statüde süreksiz bir değişikliğe gitmiş, depremzede ekiplerden gelen futbolcuların yabancı kontenjanı dışında tutulmasına karar verilmişti. Bu nedenle Galatasaray, Sam Adekugbe’nin oynadığı son 4 müsabakada da 9 yabancı ile alanda yer almıştı. Cim-Bom, Dubois’in sol bekte yer alması nedeniyle toplam 8 yabancıyla alanda olacak.

ZANİOLO KARARI!

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Karagümrük karşısında forvet olarak vazife verdiği Zaniolo’ya bu defa forvet gerisinde vazife verecek. Lakin İtalyan futbolcu büyük olasılıkla yedek olarak maça başlayacak. Icardi ve Gomis’in dönüşü, Barış Alper’in de cezasının sona ermesiyle forvette derdi kalmayan sarı-kırmızılılarda santrfor olarak bir yabancı oynarsa, Zaniolo’ya kulübe yolu görünecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir