CHP’li Özel: “AKP’nin koynunda HÜDA PAR var”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Çorum’da bir seçim ofisinin açılışına katıldı.

Özel, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“CHP için, iki kırmızı çizgi vardır. Biri vatanımız, biri de elinizde tuttuğunuz al bayrağımız… Lakin bir de AK Parti’nin listesine bakalım. Bir kolunda MHP, bir kolunda Destici’nin BBP; AKP’nin sıralarında, içinde, koynunda HÜDA-PAR var.

Kim bu HÜDA PAR? ‘Türk Bayrağı olmasın’ diyen parti HÜDA-PAR, AK Parti’nin listesinde. ‘Türk milleti olmasın’ diyen HÜDA PAR, AK Parti’nin listesinde. ‘Ne memnun Türküm diyene’ denmesin diyen HÜDA PAR, AK Parti’nin listesinde. Özerklik olsun, federasyon olsun, vatan bölünsün diyen HÜDA PAR. AK Parti’nin listesinde. Diyarbakır’dayken Gaffar Okkan’ımızı şehit eden Hizbullah’ın savunucusu, davanın baş avukatı bugün HÜDA PAR’ın bugün Genel Lideri. Gaffar Okkan’ın katilleri, onların avukatları AK Parti listesinde.

Kolunda kim var, kolunda da MHP var. Yani bir kolunda MHP bir kolunda BBP, listesinde HÜDA PAR. Kimler kimlerle birlikte. Kimler kimlerle bir arada. Çorum’dan açıkça söylüyoruz, Abdullah Öcalan’ı hür bırakmayla ilgili ne beyanımız ne niyetimiz var. Bunu aklından geçiren AK Parti’dir. Lakin bugün gelmiş milliyetçilik taslamaktadır. Külliyen palavra, külliyen palavra, külliyen palavradır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir