Enkazdan yaralı kurtarıldı, 58 gün sonra sahipsiz mezarda bulundu

Maraş merkezli 6 Şubat sarsıntıları sırasında Adıyaman’da yaşayan Karlı ailesinin de konutları yıkıldı. Ayşegül Karlı enkazdan yaralı çıktı, hastaneye götürüldü ancak daha sonra kendisinden haber alınamadı. Birebir enkazdan sağ çıkan kardeşi Yusuf Karlı ile annesi Zeliha Karlı haftalarca Ayşegül Karlı’yı aradı. Genç bayanın sahipsiz bir mezara kimlik tespiti yapılmadan defnedildiği ortaya çıktı.

Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’in haberine nazaran Avusturya’da yaşayan ve fizik doktorası yapan Yusuf Karlı (29), bir bilim konferansı için Türkiye’ye geldi. 3 Şubat’ta Eskişehir’deki konferansa katıldıktan sonra Hatay’da yaşayan kardeşlerinin yanına gitti. 5 Şubat’ta ablası Ayşegül Karlı ile birlikte anne ve babalarını ziyaret etmek için otobüsle Adıyaman’a yola çıktılar.

HASTANEYE KALDIRILDI HABER ALINAMADI

İki kardeş aile konutuna ulaştıktan 2 saat sonra sarsıntı meydana geldi. Beş katlı apartman büsbütün yıkıldı. Yusuf ile annesi Zeliha Karlı ve babası Ali İstek Karlı mesken yıkılmadan saniyeler evvel birbirlerine sarıldı. Fakat baba Karlı, beton blok altında kalarak hayatını kaybetti. Yusuf Karlı, annesiyle küçük bir boşluktan dışarı çıktı. Diğer bir odadaki Ayşegül Karlı ise saatler sonra yaralı çıkarıldı ve hastaneye götürüldü. Daha sonra ailesi anne ve oğlu, Ayşegül Karlı’yı bulmak için hastane ve morgları aradı. Ayağı kırık olan Yusuf Karlı, Çanakkale’de bir arkadaşının meskeninde kalıyordu. Toplumsal medyadan ablasının bulunması için daima davette da bulunuyordu. Nihayet Adıyaman’da bir mezarlık vazifelisi aileye ulaşıp sahipsiz mezardaki bir bayandan kelam etti.

SAVCI ‘BÖYLE BİR ŞEY OLMAMALI’ DEDİ LAKİN…

Söz konusu bayan, mezara DNA örneği alınmadan defnedilmişti. Aile savcılığa gitti. Savcı evvel “Böyle bir şey olmamalı” dedi.

Anne Zeliha Karlı ısrar edip savcıyı mezarın açılmasına ikna etti. Geçen hafta mezar açıldı ve sarsıntıdan 58 gün sonra Ayşegül Karlı, kolundaki gül dövmesinden teşhis edildi. DNA ve diş örnekleri alındı, mezar kapatıldı. Testler tamamlandıktan sonra Ayşegül Karlı’nın cenazesi aileye teslim edilecek. Yusuf Karlı üzgün, “Ablamın nasıl olup da kayıt tutulmadan bu formda gömüldüğünü öğrenmek istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir