Ezgi Mola’nın yasa çağrısına Akşener’den yanıt geldi

Oyuncu Ezgi Mola, Altın Kelebek Ödülleri’nde sahneden milletvekillerine bayan cinayetleri için davet yaptı. Ezgi Mola’nın bu davetine birinci cevap UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener‘den geldi.

“En Yeterli Güldürü Dizisi Bayan Oyuncu” mükafatını alan Ezgi Mola, sahnede şöyle konuştu:

“Bugün hoş bir haber geldi İran’dan. ‘Ahlak polisi’ kavramının kaldırıldığı, artık olmayacağı söylendi. Ben de onların yanında olduğumuzu, buradan söylemek istiyorum. Ve birebir vakitte ülkemizde Her gün yaşanan bayan cinayetlerinin de son bulabilmesi için maddelerimizde yapılacak olan hoşlukları sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum. Bu hoş haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü sahiden önemsemiyorum, rastgele bir partideki tüm milletvekillerinin tıpkı lisandan, birebir yerde kalben durup bayanlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılar için aslında eşit hayat hakkının olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum.”

TIKLAYIN – Ezgi Mola, Mahsa Amini’yi andı, TBMM’deki partilere seslendi: Bayanlar ve tüm canlılar için eşit ömür hakkının olduğu bir yasa çıkarılsın

Twitter’dan Mola’nın kelamlarını paylaşan Akşener, şunları yazdı:

“Değerli Ezgi Mola’nın, içten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız. Eşit ve onurlu bir hayatı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız. Bugün muhalefet olarak verdiğimiz gayretimizi, yarın da iktidar olarak kararlılıkla sürdüreceğiz. Az kaldı!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir