Fatih’te ‘dükkan devri’ kavgası: 7 kişi yaralandı

Eminönü Yeraltı Çarşısı’nda işyeri olan Mehmet Aktaş, devredilecek bir dükkanı daha satın almak istedi. Lakin Aktaş’ın almak istediği dükkanı evvelce tanıdığı ve aile dostu oldukları Tacettin Gören satın aldı.

Aktaş ve Gören ortasında bu sebepten hasımlık başladı. Aktaş ve Gören ortasındaki hasımlık devam ederken taraflar perşembe günü tekrar tartışma yaşadı. Tartışmanın büyümesi üzerine iki taraf, yanlarına yakınlarını da alarak iş yerlerine geldi.

İki küme burada yine tartışmaya başladı. Tartışma bu sefer silahlı, sopalı hengameye dönüştü.

KAVGADA 7 KİŞİ YARALANDI

Taraflar birbirine kurşun yağdırıp sopalarla saldırırken, o esnada çarşıda alışveriş yapanlar büyük panik yaşadı.

Olayda, Mehmet Tektaş, Mehmet Avcı, Emrah Şaşmaz, Mehmet Ali Duru, Hayrettin Eniyi, Tacettin Gören ile o sırada yoldan geçen Aymen Ahmet Saeed Al Nidawi bedenlerinin farklı yerlerinden yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla en yakın hastanelere sevk edilirken polis, olaya karışan şüphelilerin tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

OLAYA KARIŞAN 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Şüphelilerin meskenlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2’si ruhsatlı 3 adet tabanca ile 50 fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

O ANLAR KAMERADA

Öte yandan olay anları etraftaki işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. İmajlarda 2 kümenin birbirine saldırdığı, bir kişinin belinden sopa çıkardığı ve silahla yaralanan 2 kişinin yere yığıldığı anlar ile etraftakilerin panikle kaçıştığı anlar yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir