Genç yıldızdan yıllar sonra gelen itiraf: Bana ‘cinsel arzu uyandırmadığın için’ rolü kaybettin dediler!

Elle Fanning, sarı saçları, mavi gözleri ve mermer üzere cildiyle adeta yapma bir bebeğe benziyor ve hoşluğu kadar yeteneğiyle de Hollywood’un son devirdeki en parlayan yıldızlarından biri. 2019’da, şimdi 21 yaşındayken Cannes Sinema Festivali’nde ana yarış kısmının heyet üyeliğine seçilen Elle Fanning, bunu başaran en genç oyuncu olarak da tarihe geçmişti.

29 yaşındaki Dakota ve 25 yaşındaki Elle Fanning kardeşler çocuk yaşta başladıkları oyunculuk mesleklerinde büyük muvaffakiyet gösterip aranan birer yıldız oldular

O günlerde “Sinemada gençliği temsil etmekten büyük bir memnunluk ve gurur duyuyorum” diyen Elle Fanning, dalda isminin yeni yeni duyulduğu günlerde başından geçenleri anlattı. Özel hayatı konusunda epey ketum olan ve ihtimamlı davranmaya dikkat eden genç yıldızın büyük bir içtenlikle yaptığı bu açıklamalar epey dikkat alımlı.

Hollywood Reporter’a konuşan yıldız oyuncu kelamlarına, “Bu kıssayı hiç anlatmadım, lakin bir sinema için seçmelere katıldığımda başıma gelenleri hâlâ unutmuyorum. Artık bunun gülerek anlatıyorum fakat bunu yaşadığımda hiç de komik bulmamıştım” diyerek başladı.  Bir baba-kız güldürüsüydü. Rolü alamadım. Bildiğim kadarıyla daha sonra bu sineması çekmekten vazgeçtiler” diyerek başladı.

Elle Fanning daha 21 yaşındayken Cannes’da ana yarış heyetine seçilerek tarihe geçti

16 yaşındayken, bir baba kızın başından geçenleri anlatan bir yol sinemasındaki rol için seçmelere katılan genç yetenek rolü alamadığını söyledi. Esasen sinema de bir proje olarak kaldı ve hiç çekilmedi. O günlerde dalda ismini yeni yeni duyurmaya başlamış olan Elle Fanning, kendisiyle ilgili, daha doğrusu bu rolü neden almadığıyla ilgili söyleneni duyduğundaysa hayatının şokunu yaşadı.

Güzel yıldızın “pis domuz” diye bahsettiği bu kişi onun için “Rolü alamadı zira cinsel dilek uyandırmayan biri” demişti. “Bunun duymak iğrençti. Artık artık gülüyorum ve o adama pis domuz diyebiliyorum ancak o vakitler bunu duymak benim için çok zordu” diyen Elle Fanning, yaşananları nasıl aştığını da dergiye anlattı.

Çok küçük yaşlardan itibaren kameralar önünde olan yıldız oyuncunun menajeri ve ajansı rol seçimleri konusunda oldukça titiz davranıyor 

8 -9 yaşlarından beri tıpkı menajerle ve ajansla çalıştığını söyleyen Fanning, bu takımın başından beri kendisine sunulan rollerle ilgili olarak çok sıkı bir “filtreleme” sistemi kullandığını ve çocuk yaştan beri dalda olduğu için bu hususta sıkı çalıştıklarını da anlattı.

“Çok korunuyor ve her vakit kollanıyordum” diyen hoş yıldız kendine olan itimadının her vakit yüksek olduğunu lakin işittiği bu kelamlardan sonra çalıştığı bölümde etrafını saran gerçeklerin, hele de kendi yetişme biçimiyle farkını görünce, ne kadar korkutucu olduğunu anladığını da kelamlarına ekledi. Lakin başarılı oyuncu yaşadıklarından ziyan gördüğünü düşünmüyor. “Bu benim kendi gerçeğimin daha da farkına varmamı sağladı” diyor yalnızca.

Genç yıldız olağanda hayli ketum olduğu özel hayatı hakkında da hayli konuşkan hale geldi ve uzun müddettir birlikte olduğu erkek arkadaşı Max Minghella’dan ayrıldığını da tıpkı röportajda açıkladı

“Herkesin gözü önünde büyüyorsunuz. Ve bu çok garip. Bazen daha 12 yaşındayken paparazzilerin çektiği fotoğraflarıma bakıyorum. Aslında insanın kendini o yaşta bu türlü bir aynadan görmesi hoş bir şey mi diye düşünüyorum”

Bu günlerde kendi benliğinin farkına varmak ve kendine has bir telaffuz sahibi olmak üzere bahislerle ilgilendiğini söyleyen Elle Fanning, evvelden “Gencim, beşerler beni dinlemek istemeyebilir. Zati herhalde benden daha çok şey biliyorlar” diyerek mevzuyu kestirip attığını lakin artık dalda 20 yılı geride bırakmış bir oyuncu olarak kendini geride bırakmamaya kararlı olduğunu söylüyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir