Gülsüm’ü öldüren eşine istenen ceza belli oldu!

Kentte 21 Şubat’ta meydana gelen olayda Mehmet Kuyar, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma evresinde olduğu 12 yıllık eşi, 2 çocuğunun annesi Gülsüm Kuyar’ın çalıştığı Sincan ilçesindeki Şehit Gökhan Uysal Ortaokulu’na gitti. Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Kuyar, okulda tartıştığı eşini 9 bıçak darbesiyle öldürdü.

Kaçan Mehmet Kuyar, 7 gün sonra polis tarafından yakalanıp, mahkemece tutuklandı. Mehmet Kuyar hakkında ‘eşi taammüden öldürme’, öldürdükten sonra eşinin cep telefonu ve banka kartını alarak harcama yaptığı için ‘hırsızlık’ ve ‘banka ve kredi kartlarının berbata kullanılması’ hatalarından dava açıldı.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Ankara Batı 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Kuyar, Gülsüm Kuyar’ın annesi Fatma Acar, babası Hüseyin Acar ile taraf avukatları katıldı. Duruşmayı CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve çok sayıda kişi de takip etti.

Savcı, mütalaasında; sanık Mehmet Kuyar’ın, boşanma evresindeki eşi Gülsüm Kuyar’ın telefonunu ve kredi kartını yağmaladığı, adli tıp raporuna nazaran 7’si öldürücü nitelikte sırt bölgesine 9 bıçak darbesi vurarak eşini öldürdüğünü ve aldığı kredi kartıyla tıpkı gün harcama yaptığının görüldüğünü belirtti. Savcı, sanığın ‘eşe karşı taammüden öldürme’, ‘yağma’, ‘banka ve kredi kartının müsaadesiz kullanılması nedeniyle fayda sağlama’ hatalarını işlediğinin sabit olduğunu belirterek, ağırlaştırılmış müebbet ve 21 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.

Gülsüm Kuyar’ın annesi Fatma Acar da “Adaletin yerini bulacağına inanıyorum. Benim güler yüzlü kızımı canice öldürdü. En ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

Baba Hüseyin Acar ise “Benim bir tane çocuğum vardı. Onu da bu, elimden aldı. En ağır formda cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.

​Mahkeme heyeti, sanık avukatına mütalaaya karşı savunma yapması için müddet vererek duruşmayı erteledi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir