İYİ Parti’de Keşan ilçe yönetimi istifa etti

İYİ Parti Keşan İlçe İdaresi misyonlarından istifa etti.

İYİ Parti Keşan İlçe Lideri Gökhan Yılmaz, İlçe İdare Şurası üyeleriyle parti teşkilatında düzenlenen basın toplantısında vilayet başkanlığına yapılan atamayı gerçek bulmadıklarını söyledi.

Atamada tüzüğe karşıt davranıldığını savunan Yılmaz, şunları kaydetti: “Bütün siyasi partiler seçim arifesinde teşkilatlarını bir bütün içinde tutmaya her zamankinden daha fazla çaba gösterir iken, GÜZEL Parti üst idaresinde bulunan ve sıfatları tam aykırısı olmasına karşın asli görevleri teşkilat uyumunu bozmak olduğu anlaşılan, sorumluluğu olmayan yetkililerin bu atamadaki hedefleri anlaşılamamış ve parti vicdanında kabul görmemektedir.

İYİ Parti Genel Merkezinde kimi koltukları işgal eden, ÂLÂ Parti’yi iktidar olacak partiden, iktidar belirleyen partiye çevirmek isteyen idealsiz, oportünistler milletvekilliği taleplerinde başlarında daima mızmız eden dünkü şımarttıklarına öbür yerden veremedikleri milletvekilliğini Edirne üzerinden verebilmek için Edirne Vilayet Teşkilatı’nı promosyon yapmıştır.

Pazar günü açıklanacak vekillik sıralamasını metodunu kabul etmemiz mümkün değil. Bu nedenle sürdürmekte olduğum ilçe başkanlığı vazifesinden idare heyeti üyelerimiz ile yaptığımız istişare ile birlikte idare konseyi üyelerimizin de istifa ettiğini buradan tüm kamuoyuna bildiriyorum.”

Yılmaz, parti üyeliklerinin devam ettiğini şu an vazifelerinden istifa ettiklerinin altını çizdi. (HABER MERKEZİ)

Daha öncede Edirne Vilayet Genel Meclisi YETERLİ Parti Küme Sözcüsü Hüseyin Erbay, Edirne Belediye Meclisinin YETERLİ Parti’li üyeleri His Şener ve Ergun Dönmez ile çok sayıda kişi partilerinden istifa etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir