Kazımcan Karataş: “Galatasaray’da hedefim şampiyonluk, uzun vadede ise Avrupa’da oynamak istiyorum”

Başakşehir maçındaki performansı ile ilgili konuşan genç sol bek, “Maç boyunca heyecanlıydım. Kendime güveniyordum. Kadro arkadaşlarıma güveniyordum. Hocam bana da güvendi. O yüzden alandaydım, elimden geleni yaptım. Ekip arkadaşlarım bana çok katkı sağladı. Maçın son anına kadar uğraş ettim. Çalıştım, çabaladım ve 3 puanı aldık. Tüm topluluk olarak 3 puanı hakettik. Bunun için de memnunum. Hem kendim hem arkadaşlarım hem de Galatasaray adına” diye konuştu.

Takım içindeki arkadaşlık ortamının çok uygun olduğunun altını çizen Kazımcan, “Ligin sonu uygunca yaklaştı. Bizim birinci günden bu yana tek gayemiz şampiyonluktu. İçeride çok hoş bir hava var. Aile ortamı var. Bu aile ortamını alana yansıtıyoruz. Taraftarımızın coşkusu altında alana çıkıyoruz. Bizim için hakikaten büyük bir baht. Bunun için de ben kendi adıma bu bahtı yakaladığım için memnunum. Herkese de çok teşekkür ederim” dedi.

“Dünyaca ünlü yıldızlarla oynadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum”

Galatasaray’ın takım kalitesinin çok yüksek olduğuna dikkat çeken Kazımcan Karataş, “Televizyonda izlediğim, oyun konsolunda oynadığım futbolcu ağabeylerimle şu an tıpkı sahayı paylaşıyorum. Onların gayesi şampiyonluksa benim de amacım şampiyonluk. Sahiden onlar bana çok şey öğrettiler. Kendi mevkimde olan futbolcular, öteki oyuncular, alanda liderlik vasfını yakalayan oyuncular, deneyim manasında, oyun manasında hem de ilişkin olma manasında bana çok şey kattılar. Dünyaca ünlü yıldızlarla oynadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Umarım daha hoş şeyler olur. Daha âlâ transferler gelir. Bunlar da bizim için çok büyük talih. Neler öğrenebilirsek onlardan bizim için kâr. Buradan gençlere de seslenmek istiyorum. Görsünler kimlerle oynadığımızı, onların disiplinleri, bir günlerine baksınlar. Nitekim çok profesyonelce yaşıyorlar hayatlarını. İdmanları, dinlenmeleri, uyku nizamları, beslenmeleri, hakikaten inanılmaz. Bunları da kendime örnek alıyorum” tabirlerini kullandı.

“Hedefim şampiyonluk. Uzun vadede ise Avrupa’da oynamak istiyorum”

Hayallerinde daima sarı-kırmızılı formayı giymek olduğunu belirten Kazımcan, “Hayal ettim daima. Çok çalıştım. Galatasaray’la 3-4 sene evvel oynadığımız hazırlık maçında sonradan oyuna girdim. O alana çıktığım vakit ben Galatasaray’a karşı mı oynadım diye düşündüm. Sahiden çok büyük bir kulüp. İçine girince daha âlâ anladım. Geçmişten bugüne çok çalıştım, hayal kurdum, bunun için çabaladım. Ailemin, sevdiklerimin katkılarıyla buraya kadar geldim. Gencim, 20 yaşındayım, Galatasaray formasını terletiyorum. Bu benim için çok büyük memnunluk ve onur. Amacım şampiyonluk. Sonra da Galatasaray’ı Avrupa’da temsil etmek, Şampiyonlar Ligi’nde top oynamak. Şu an hedeflerim bunlar. Uzun vadede ise Avrupa’da oynamak istiyorum. Ülkemi, kadromu Avrupa’da güzel bir biçimde, güzel bir karakter olarak temsil etmek istiyorum” formunda konuştu.

“Hocamız, Okan Hoca olduğu için şanslıyız”

Teknik Yönetici Okan Buruk’un gelişimi için çok efor sarf ettiğine değinen 20 yaşındaki futbolcu, “Çalıştığım az insan var. Okan Hoca’yı birinci sıraya yazabilirim. Okan Hoca, bize katkı sağlıyor. Saha içinde saha dışında bize çok güzel örnek oluyor. Hoş konuşmalar yapıyor. Çalıştığım için memnunum. Geliştiğimi gösteriyor bana. Okan Hoca’nın bana verdiği iletilerle geliştiğimi hissediyorum. Hem fizikî hem de mental olarak geliştiğimi hissediyorum. O nedenle hocamız, Okan Hoca olduğu için şanslıyız” yorumunu yaptı.

“Galatasaray her vakit mesken sahibi gibidir”

Taraftar dayanağını her maçta hissettiklerini aktaran Kazımcan, “Şu an değil, geçmişte de taraftarımız koltukları dolduruyordu. Her maça baktığımda dolu tribünler görüyorum. Bu içeride, deplasmanda hiç fark etmez. Galatasaray her vakit konut sahibi üzeredir. Bize çok dayanak sağlıyorlar. Alanda basmadık yer bırakmıyoruz. Hem kendimiz için hem de taraftarımızın inancından dolayı. Taraftarımız bize güveniyor. Taraftarımız gerimizde olduğu sürece biz de sonuna kadar uğraş ediyoruz. Daima birlikte kupamızı coşkuyla kaldırmak istiyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir