KPSS Ortaöğretim ne zaman, saat kaçta? KPSS kaç dakika sürüyor?

KPSS Ortaöğretim, 81 vilayette ve KKTC’nin başşehri Lefkoşa’da yapılacak. Bir milyonu aşkın kişinin katılacağı imtihan için ÖSYM saat 10.00’dan sonra imtihan binasına giriş yapılamayacağı duyurdu. KPSS Ortaöğretim imtihanı 6 Kasım pazar günü saat 10.15’te başlayacak. KPSS Ortaöğretim imtihanı 120 soruluk “genel yetenek” ve “genel kültür” testlerinden oluşurken, imtihan 130 dakika sürüyor.

KPSS Ortaöğretim, 1 milyon 180 bin 345 adayın iştirakiyle düzenlenecek. KPSS Ortaöğretim, 81 vilayette ve KKTC’nin başşehri Lefkoşa’da yapılacak. Bu yıl birinci sefer 20 ilçede KPSS Ortaöğretim gerçekleştirilecek. 3 bin 460 bina ve 59 bin 770 salonda uygulanacak imtihanda, emniyet vazifelisi dahil 168 bin 656 imtihan vazifelisi yer alacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM İMTİHANI NE VAKİT?

Sınav, 208 imtihan merkezinde saat 10.15’te başlayacak. Adaylar saat 10.00’dan sonra imtihan binalarına alınmayacak. İmtihan saat 10.15’te başlayacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM İMTİHANI KAÇ DAKİKA?

Adaylara “genel yetenek” ve “genel kültür” testlerinden oluşan 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika mühlet verilecek.

TC kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan yahut nüfus cüzdanında TC kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için vilayet ve ilçe nüfus müdürlükleri imtihan günleri açık bulundurulacak.

KPSS İMTİHAN GİRİŞ EVRAKI SORGULAMA

KPSS İMTİHAN YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, imtihana girecekleri yer bilgisini gösteren İmtihana Giriş Dokümanını, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler.

KPSS ORTAÖĞRETİM İMTİHAN SONUCU NE VAKİT AÇIKLANACAK?

KPSS Ortaöğretim sonuçları, 1 Aralık 2022’de açıklanacak.

SINAV ÇALIŞMALARI BÜYÜK TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR

ÖSYM Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, imtihan çalışmalarının büyük titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı’na girecek tüm adaylara muvaffakiyetler, imtihan görevlilerine de kolaylıklar diledi. AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir