Kuvvetli yağışlar ve dondurucu soğuklar geliyor

Ülke genelinde yağış bekleniyor.

Genellikle sağanak, güney kısımlarda yer yer gök gürültülü sağanak halinde beklenen yağışların, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi ve batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ve güneyi ile Güneydoğu Anadolu’da mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı görüleceği varsayım ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi ve batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ve güneyi ile Güneydoğu Anadolu’da lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden, Doğu Akdeniz’in iç kesitleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç bölümleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney istikametlerden kuvvetli ve fırtına (40-70 km/saat) formunda esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş arasında azalma, hava kalitesinin düşmesi, yağış alan yerlerde çamur formunda yağış üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği kestirim ediliyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların iç kısımları ile Muğla etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların Batı Akdeniz’de mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Doğu Akdeniz’in iç kesitlerinde güney istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği iddia ediliyor. Doğu Akdeniz’de toz taşınımı görülmesi bekleniyor. Doğu Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; kuzey ve batı kısımları ile Aksaray ve Nevşehir etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve doğu bölümlerinde güney istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği varsayım ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Kastamonu etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın, Doğu Karadeniz’in iç kısımlarında güney taraflardan kuvvetli ve fırtına (40-80 km/saat) formunda esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis ve Hakkari etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney istikametlerden kuvvetli ve kısa periyodik fırtına (40-70 km/saat) formunda eseceği kestirim ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, Bölgenin kuzeyinde ve batısı ile Şırnak etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı görüleceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir