Merakla beklenen gala yapıldı: Ünlü yıldız kırmızı halıya 24 yıllık eteğiyle çıktı

ABD’nin kültür ikonlarından biri kabul edilen Harrison Ford in The Fugitive, Air Force One, Cowboys & Aliens, What Lies Beneath, Sabrina, Six Days, Seven Nights ve The Age of Adaline üzere macera, tansiyon ve hatta romantik komedilere kadar tıp ayırmadan sayısız sinemanın başrolü oldu.

Usta oyuncunun hafızalara en çok kazınan rolleriyse elbette Star Wars serisi, bilim kurgu denince birinci akla gelen sinemalar olan Blade Runner’lar ve elbette beyaz perdenin gördüğü en sevilen karakterlerden birini canlandırdığı Indiana Jones sinemaları oldu.

Indiana Jones and The Dial of Destiny fiminin dünya prömiyeri Cannes’da yapılmıştı

İlki 1981’de çekilen Indiana Jones o kadar sevildi ki takip eden 42 yıl boyunca seriye 4 sinema daha eklendi. Yıllar içinde sinemanın direktörü ve başka başrol oyuncuları değişse de sinemayla ve karakterle artık özdeşleşen Harrison Ford daima yerinde kaldı.

80 yaşındaki efsane aktör bu çok sevilen rolünü yine canlandırması için yapılan tekliflere hayır diyemedi ve ilerleyen yaşına karşın Indiana Jones and The Dial of Destiny (Indiana Jones 5) tekrar kamera karşısına geçti. Sinemanın dünya prömiyeri geçen ay düzenlenen 76. Cannes Sinema Festivali’nde yapıldı.

Filmde Harrison Ford’a Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge ve Antonio Banderas üzere dev isimler eşlik ediyor

Festivalde Harrison Ford’a bir de onur mükafatı verildi. “Onursal Altın Palmiye Ödülü” kazanan Ford, Cannes da dakikalarca alkışlandı. Indiana Jones and The Dial of Destiny, eleştirmenlerden pek parlak puanlar almadı lakin Harrison ford’un yıllar sonra seriye dönmesi sayesinde salonlara oldukça seyirci çekmesi bekleniyor.

Film Cannes’dan sonra 30 Haziran’da Türkiye de dahil olmak üzere 40 ülkede birden gösterime girecek. 

Filmin merakla beklenen Amerika galası da geçtiğimiz gün California’da yapıldı. Sinema takımının ve birçok ünlünün daha katıldığı galanın yıldızı elbette Harrison Ford ve geceye el ele geldiği eşi, meslektaşı ve yıllardır en büyük destekçisi olan yetenekli aktris Calista Flockhart’tı.

Galaya Harrison Ford ve Calista Flockhart her zamanki üzere el ele geldiler

2002’de, Altın Küre Ödül Töreni’nde tanışan çift 2009’da, hem de Sevgililer Günü’nde nişanlamış, 2010’da da evlenmişlerdi. Hollywood’un en sevgi dolu ve sağlam evliliklerinden birine sahip olan Harrison Ford ve Calista Flockhart, göz önünde olmaktan ve özel hayatlarıyla ilgili ayrıntıları paylaşmaktan hoşlanmıyorlar.

Calista Flockhart, sinemanın Cannes’daki gösteriminin akabinde verilen partiye de bu çok renkli ve desenli şık elbiseyle katılmıştı

Dizilerin şimdiki üzere bir anda tüm döneminin yayınlanmadığı günlerde ekranlarda fırtınalar estiren Ally McBeal’da, diziye ismini veren karakteri canlandıran 58 yaşındaki Calista Flockhart, periyodunun en başarılı oyuncularından olmuştu. Dizi yıldız isme birçok adaylık ve ödül, bir de Altın Küre kazandırdı. Flockhart, dizinin başarısına o denli büyük bir katkı sundu ki 1998’de Time mecmuasının kapağında yer aldı. Ally McBeal, 2002’de sona erdi ancak 20 yıldır hiç unutulmadı.

Calista Flockhart, Indiana Jones sinemasının merakla beklenen galasına uzun, parlak sarı şık bir etekle ve onu kombinlediği siyah ve omuzlarını açıkta bırakan bir üstle katıldı. Hoş yıldız her zamanki üzere çok şık ve zarifti. Fakat bir ayrıntı meraklı gözlerden kaçmadı: Bu, bahsi geçen eteğin karşımıza kırmızı halıda birinci çıkışı değildi. Hatta bu etek, Calista Flockhart tarafından yakın vakit evvel değil tam 24 yıl evvel, 1999’daki EmmyÖdül Töreni’nde giyilmişti. O günlerde 35 yaşında olan yıldız oyuncu saçlarını da şimdiki üzere koyu renge boyamıyor, sarı olarak kullanıyordu. Flockhart, o merasim için eteğini beyaz bir gömlekle birlikte giymişti ve tekrar şık ve şık bir tercih yapmıştı. Şov dünyasından birçok ismin sürdürülebilirlik akımının tesiriyle bu türlü eski kesimleri tekrar tekrar kullanmasına son vakitlerde daha sık rastlanır oldu.

Calista Flockhart, birçok sinemada ve diğer uzun soluklu dizilerde de rol aldı fakat 2011’den sonra yavaş yavaş oyunculuktan uzaklaştı. İlerleyen yıllarda tanınan dizilerde konuk oyuncu olarak yer aldı, bu dizilerin kimilerinin ana takımına da dahil oldu fakat başarılı oyuncu mesleğini büyük oranda rafa kaldırdı. Eski tanınan dizilerin bir bir ekrana geri döndüğü günümüzde üretimciler Calista Flockhart’a Ally McBeal’a geri dönmesi teklifini getirdi.

Bu teklif karşısında aklının çelindiğini kabul eden yıldız oyuncu geri dönme konusunda kararını vermiş değil. Oyunculuğu neden geri plana attığı konusunda da yuvasında keyifli olduğunu, büyük bir aşkla bağlı olduğu eşi Harrison Ford ve 22 yaşındaki oğulları Liam’la kurduğu ömrü mesleğine tercih ettiğini söyleyecek kadar yürekli.

Ford ve Flockhart, evliliklerinde 20 yılı geride bıraktılar

İlişkileri birinci ortaya çıktığında Calista Flockhart 38, Harrison Ford ise 60 yaşındaydı. Ve birçokları bu aşkı yadırgamış, ilginin uzun sürmeyeceğini söylemişti. Ortalarındaki yaş farkını hiç umursamayan ve bu mevzudaki söylentileri de hiçbir vakit dikkate almayan çift evliliklerinde 20 yılı çoktan geride bıraktı bile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir