Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde 2 bin pul sergileniyor

“Bursa’nın Kurtuluşunun 100. Yılı Pul Sergisi”nin açılışı Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, programda, tarih ve kültür kenti Bursa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını kutlamaktan büyük memnunluk duyduğunu söyledi. Dündar, açıldığı günden bu yana 571 standa konut sahipliği yapan müzede manalı bir aktiflik daha gerçekleştirildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“PTT iş birliğinde düzenlenen pul standımız, 20 pano ve 320 föyden oluşuyor. İçeriğinde ‘Milli Uğraş, Kültür Varlıkları, Atatürk Pulları’ bulunan 2 bini aşkın pul ile filatelik malzemenin yer aldığı standın, ulusal şuur şuuru ve farkındalığımıza katkı sağlayacağını düşünüyorum. Birebir vakitte eski irtibat sistemini hatırlamanın keyifli olacağına inanıyorum. Bu vesileyle bir defa daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.”

Bursa PTT Başmüdür Vekili Çiğdem Çakır da sergiyi herkesin görmesi gerektiğini tabir etti. Çakır, “Sergiye, PTT Pul Müzesi’nde koruma edilen birbirinden kıymetli pullarla katkı sunmaya çalıştık. Bu vesileyle Ulusal Çaba ruhunu bir kere daha yaşadık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir