Songül Çetinkaya Tül, güçlü bir kadın aday olarak öne çıkıyor

Erdoğan DEMİR (EDİRNE İGFA) – Songül Çetinkaya Tül, ülkedeki ekonomik zorluklar ve siyasi partilerin içindeki yolsuzluk, ferdî çıkar odaklı siyasetler nedeniyle halkın bağımsız bir adaya yönelmesini sağlıyor. Tül’ün, Edirne’nin tüm ilçe ve mahallelerini adım adım gezerek halkın meselelerini dinlemesi ve onlarla birebir ilgilenmesi, ‘bizden biri’ algısını güçlendiriyor.

Bağımsız aday Tül, siyasi partilerin bayan aday kontenjanını gerçek kullanmadığı tenkitlerine karşı, güçlü bir bayan önder ve vizyon sahibi olarak gösteriliyor. Edirne’de gerçekleştirdiği çalışmalar ve vizyonu, Türkiye genelinde örnek teşkil edebilecek nitelikte.

Songül Çetinkaya Tül, “Edirne’nin sesini duyurmak ve kentimizin potansiyelini en uygun halde pahalandırmak için buradayım. Vatandaşlarımızın bana gösterdiği itimat ve takviye, bağımsız bir belediye lideri olarak hizmet verme yolunda beni daha da güçlendiriyor.” dedi.

Tül’ün seçim kampanyası, halkın direkt iştiraki ve desteklediği siyasetlerle, mahallî idarelerde yeni bir periyodun başlangıcı olarak görülüyor. Edirneliler, genel merkezlerin değil, kendi iradeleriyle seçecekleri bir belediye liderine sahip çıkmış olmanın umudu içindeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir