Spor dünyası Çalık’ı anıyor: Çok özledik

Ahmet Çalık, 11 Ocak 2022 tarihinde şubat ayında yapmayı planladığı düğün nedeniyle Ankara’ya nikah tarihi almaya gittiği sırada Gölbaşı ilçesi Hacılar Mahallesi’nde kullandığı aracın denetimden çıkıp şarampole devrilmesi sonucu ömrünü yitirmişti. Üstün Lig 2021-2022 Dönemi’ne da ismi verilen Ahmet Çalık, vefatının birinci yılında spor topluluğu tarafından anılıyor.

Alt yapısında yetiştiği Gençlerbirliği’nin yanı sıra Galatasaray ve Konyaspor kadrolarında misyon yapıp 8 kere da ulusal formayı giyme bahtını bulan Çalık anısına formasını giydiği gruplar, toplumsal medya hesaplarından, ‘Çok özledik’, ‘Acımız hala çok taze. Seni çok özlüyoruz Ahmet’ paylaşımında bulunarak ulusal futbolcuyu hazırladıkları kliple andı.

Gençlerbirliği, Galatasaray ve Konyaspor gruplarıyla tüm kulvarlarda 225 maçta vazife yapan Çalık, gösterdiği performans ile ulusal kadroya kadar yükselmeyi başarmıştı. Ulusal Ekip’te 8 maça çıkan Çalık, Moldova karşısında Türkiye’nin 3-1 galip geldiği özel maçta gol sevinci de yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir