TFF Başkanı Büyükekşi’den Hatayspor için tesis açıklaması

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi Hatayspor’un gelecek dönem tesis olarak kullanacağı Mersin Erdemli’deki alanda incelemelerde bulundu.

Büyükekşi, beraberindeki Hatayspor Lider Vekili Aydın Toköz ve Teknik Yönetici Volkan Demirel ile yaptığı incelemede Faziletli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferhat Keskin’den tesisle ilgili bilgi aldı. Büyükekşi, tesiste süren Bütün Kısımlar Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonası’nda dereceye girenlere de madalyalarını verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi Faziletli Atış Poligonu ve tesislerindeki inceleme sonunda yaptığı açıklamada bakanlık tarafından tesisin Hatayspor’a tahsis edildiğini söyledi.

Başkan Büyükekşi açıklamasında, “Buraya gelmemizin sebebi biliyorsunuz Hatayspor 6 Şubat sarsıntısından ötürü maalesef Muhteşem Lig’den çekilmek zorunda kaldı. Şu anda da tesisleri yok, yıkılmış durumda. Gençlik ve Spor Bakanlığımız burayı Hatayspor’a kendi tesisleri yapılana kadar tahsis etti. En büyük eksik, her şey kusursuz bir idman yapacak saha yok. Saha yapmak için uygun bir yer, aşağıdaki yerde şu anda hafriyat yapılıyor, onu inceleyip, inşallah 2023-2024 döneminde, maçlarını da Mersin Stadı’nda oynayacaklar. Erdemli’ye en az bir yıl konuk olacaklar. Biz de döneme yetiştirmek için daima birlikte gereken takviyesi vereceğiz” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir