THY’den Deprem Sonrası Üniversite Öğrencileri İçin Önemli Karar: Uçuşlarda Değişiklik Hakkı Olacak mı?

Türkiye yaşadığı büyük felaketin altıncı gününü geride bırakmak üzere. Kahramanmaraş merkezli iki büyük sarsıntı 10 vilayette felakete, tüm ülkede ise yıkıma neden oldu. Tüm Türkiye’nin etkilendiği afetin akabinde eğitim-öğretimde de aksamalar meydana geldi. Tatile çıkan üniversite öğrencileri geri dönmeye hazırlanırken YÖK’ten uzaktan eğitim kararı geldi. Bunun üstüne Türk Hava Yolları (THY) tüm üniversite öğrencilerini ilgilendiren kararını açıkladı.

Türkiye’nin yaşadığı büyük sarsıntı felaketinin akabinde, tahliye seferlerini devreye sokan THY yaptığı bu hareketle takdir edilmişti.

10 vilayette eğitime büsbütün orta verilirken, ülkenin başka bölgelerinde yaşayan vatandaşlar için yeni kararlar alınmaya devam etti. YÖK, üniversitelerin periyot bitene kadar büsbütün uzaktan eğitime geçtiklerini duyurdu.

Bahar yarıyılının uzaktan eğitime geçmesinin akabinde okullarına dönmek için bilet almış binlerce öğrenciyi ilgilendiren yeni bir karar açıklandı.

THY Uçuşlarda Değişiklik Hakkı Olacak mı?

Türk Hava Yolları, toplumsal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda; üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi ile birlikte, öğrencilere fiyatsız iade ve değişim hakkı sunduğu açıklandı.

“Üniversite öğrencilerimizin dikkatine: 11 Şubat’tan evvel alınan ve 30 Haziran’a kadar olan uçuşlarınız için fiyatsız değişiklik ve iade hakları tanımlanmıştır. 31 Mart’a kadar THY internet sitesinde yer alan formu, ‘diğer/öğrenci talepleri’ seçtikten sonra öğrenci belgenizle birlikte doldurarak süreçlerinizi yapabilirsiniz.”

THY resmi paylaşımı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir