Yavuz Sultan Selim köprüsü girişinde zincirleme kaza: 5 yaralı

Kaza saat 14.00 sıralarında Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü girişi, Ankara istikametinde meydana geldi. Argümana nazaran,  seyir halindeki kamyon evvel hafif ticari araca, akabinde yolcu otobüsüne çarptı.

Savrulan otobüs önünde ilerleyen diğer bir otobüse çarptı. Kazada kamyon sürücüsü ağır yaralanırken, otobüsteki 4 kişi de yaralandı.

İhbar üzerine olay yeri jandarma itfaiye ve sıhhat grubu sevk edildi.  Sıhhat grupları yaralılara müdahale ederken, jandarma takımları öteki kazaların yaşanmaması için Ankara istikametinde yolu trafiğe kapattı. Yaralılar olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırıldı.

Kaza nedeniyle Ankara istikametinde trafik tek şeritten denetimli olarak sağlandı. Kazaya karışan araçlar cazibeli ile kaldırıldıktan sonra trafik olağana döndü.

“HER ŞEY BİR ANDA OLDU”

Otobüsteki bulunan yolculardan Cengiz Kalıntaş, “Otobüs, yol çalışması nedeniyle yavaşlayınca geriden gelen kamyon otobüse vurdu. Her şey bir anda oldu, ne olduğunu anlayamadım, Allahtan emniyet kemerim takılıydı” dedi. Başka bir yolcu ise, “Bir ses oldu, önümdeki iki koltuk kırıldı öne gerçek geldi. Az bir aralık vardı ben oradan çıktım” dedi. Yolculardan Umut Bayşiş ise kazayı, “Ben otobüsteydim, en öndeydim. Kamyon hafif ticari araca vurdu sonra bize vurdu, biz de savrulduk öndeki otobüse vurduk. Bizim sürücümüz sıkıştı, ben de ucuz kurtuldum” formunda anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir