11. Açılış Bayramı için ücretsiz 4 ayrı ring sefer


Büyükşehir, 11. Açılış Bayramı için ücretsiz ring seferler düzenleyerek, vatandaşlara ulaşım kolaylığı sağlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark, 15 Nisan Cumartesi günü (yarın) saat 16.00’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Kocaeli Şehir Hastanesi önünde gerçekleşecek 11. Açılış Bayramı için 4 ayrı ücretsiz ring seferi düzenleyecek. Buna göre Belediye otobüsleri, Batı Terminali-Şehir Hastanesi, Körfez Kent-Şehir Hastanesi, Kırsal Terminali (Otogar)-Şehir Hastanesi, Kongre Merkezi D100 Otoparkı-Sekapark-Sahil Otoparkı-42 Evler-Kandıra Sapağı-Şehir Hastanesi arasında karşılıklı olarak çalışacak. 4 ayrı bölgeden gerçekleşecek ücretsiz ring seferlerinde; Kırsal Terminal-Şehir Hastanesi ile Körfez Kent-Şehir Hastanesi arasında 13.30’dan itibaren 30 dakika arayla, Batı Terminali-Şehir Hastanesi ve Kongre Merkezi D100 Otoparkı-Sekapark-Sahil Otoparkı-42 Evler-Kandıra Sapağı-Şehir Hastanesi arasında ise 13.45’ten itibaren 30 dakika arayla ücretsiz ring seferleri gerçekleşecek. Otobüslerin önünde “11. Açılış Bayramı’na” gider yazısı olacak.

YOĞUN KATILIM BEKLENİYOR

12 ilçeden yoğun katılımın beklenildiği 11. Açılış Bayramı’nda otobüs park alanı olarak 3 farklı bölge kararlaştırıldı. Bu kapsamda ilçelerden gelen otobüsler, D-605 Karayolu’ndan (Kandıra-İzmit Yolu) Şehir Hastanesi bağlantı yolunu kullanarak Şehir Hastanesi’ne ulaşacak ve ardından hastane önündeki indirme noktasında vatandaşları indirecek. Otobüsler vatandaşları indirdikten sonra ilçeler için belirlenen park alanlarına geçecek.

OTOBÜS PARK ALANLARI

Buna göre Kandıra, Kartepe, İzmit ve Derince bölgesinden gelen otobüsler Şehir Hastanesi’nin arka tarafında bulunan Cephanelik Stadı etrafında, Karamürsel, Gölcük ve Başiskele bölgesinden gelen otobüsler Malta Mahallesi Pıotr Wılcynskı Bulvarı üzerinde, Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası ve Körfez bölgesinden gelen otobüsler ise Gündoğdu Mahallesi Boğazova Caddesi üzerinde parklanma yapacak. Açılış sonrası vatandaşlar hastane içerisindeki servis yolunu kullanarak, cephanelik bölgesi yolcu bindirme alanındaki otobüsler ile dönüş yapacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir