11 ilde okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgesinde okullar ne zaman açılacak? 1 Mart 2023 Çarşamba günü okulların açılacağı iller hangileri?

Bugün okullar tatil mi, var mı sorusu Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye, Adana için sorgulanıyor. Pekala, 1 Mart bugün okullar tatil mi, açılacak mı? merak ediliyor. Pekala, 11 vilayette okullar ne vakit açılacak? Sarsıntı bölgesinde okullar ne vakit açılacak? 1 Mart 2023 Çarşamba günü okulların açılacağı vilayetler hangileri? İşte ayrıntılar haberimizde…

DEPREM BÖLGESİNDEKİ VİLAYETLERDE OKULLAR NE VAKİT AÇILACAK?

Deprem bölgesindeki okullar kentlere nazaran farklı tarihlerde açılacak. 3 kategoride tarih belirlendi.

Bakan Özer şu açıklamaları yaptı;

“10 vilayetimizde eğitim öğretime geçişi vilayet bazlı değil ilçe ve okul bazlı sürdüreceğiz. 3 başka kategoride yer alan vilayetlerimizde okullarımızın sağlamlık raporlarına nazaran farklı vakitlerde eğitim öğretime başlayacağız.

Birinci kategoride, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa yer alıyor. Bu vilayetlerimizde 1 Mart itibariyle eğitime başlıyoruz.

Adana’da ise okullar 13 Mart’ta açılacak.

İkinci kategoride Gaziantep ve Osmaniye. Verilen ortayı 13 Mart’a kadar uzatıyoruz.

Üçüncü kategoride ise; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay yer alıyor. Bu vilayetlerimizde de 1 Mart tarihine kadar vermiş olduğumuz ertelemeyi 27 Mart tarihine kadar uzatıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir