TFF’den yabancı kuralı açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Kayserispor Kulübü’nü ziyarette etti. Büyükekşi, burada yabancı kuralının neden birebir kaldığı açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya nazaran, Büyükekşi, TFF Üstün Lig Kulüplerinden Sorumlu İcra Şurası Üyesi Müslüm Özmen ve beraberindeki heyet, kulüp tesislerinde, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Kulübü Lideri Ali Çamlı, idare heyeti üyeleri, futbol yöneticisi Murat Duman ve teknik yönetici Çağdaş Atan tarafından karşılandı.

Büyükekşi, altyapı çalışmaları hakkında Çamlı ve Duman’dan bilgi aldı. Çamlı, ziyaret sonunda Büyükekşi’ye isminin yazılı olduğu Kayserispor forması armağan etti.

YABANCI KURALI

Ziyaretin akabinde Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, açıklamalarda bulundu. Büyükekşi ayrıyeten yabancı kuralının 8+3 olarak devam etmesinin nedenini de açıkladı.

“Bizim 5 yıllık planımız vardı ancak Kulüpler Birliği ile yaptığımız toplantıda bunun en azından bu yıl zelzele yaşadık malum… İki grubumuz çekildi, kasım ayında Dünya Kupası için orta verdik. Gerisinden zelzele oldu, 3 hafta orta verdik. Muhteşem Lig’de 2 tane toplamda 9 tane grubumuz liglerden çekildi. O yüzden yüzde 100 randıman olamadı. Bir yıl daha birebir halde devam etme kararı aldık. 5 yıllık plan için bu sene sonuna kadar bir ortaya gelip bir sonuca bağlamayı daima birlikte yapacağımız çalışmayla kamuoyuna duyuracağız.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir