ABD Başkanı Biden yine düştü (Biden’ın düşme anı)

ABD Lideri Joe Biden, Colorado’daki Hava Kuvvetleri Akademisi Mezuniyet merasimine katıldı.

Öğrenciler, aileleri ve askeri başkanların bulunduğu aktiflikte bir öğrenciye diplomasını verdikten sonra Biden’ın koltuğuna oturmak üzere döndüğü sırada sahnede ayağı kayarak dizlerinin üzerine düştüğü görüldü.

Biden, müdafaaları ve sahnedeki Hava Kuvvetleri subayının yardımıyla ayağa kalktı. Ayağa kalktıktan sonra yerde duran bir şeye işaret eden Biden’ın ayağının oraya takıldığını ima ettiği görülüyor.

Beyaz Saray Bağlantı Koordinatörü Ben LaBolt, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Biden’ın âlâ olduğunu ve Başkan’ın el sıkıştığı sırada sahnede bir kum torbası olduğunu bildirdi.

Ayağa kalktıktan sonra yerde duran bir şeye işaret eden Biden’ın ayağının oraya takıldığını ima ettiği görülüyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre de Biden’ın günlük programını takip eden Beyaz Saray muhabirine yaptığı açıklamada, Başkan’ın “tamamen iyi” hissettiğini söyledi. Jean-Pierre, Biden’ın Washington DC’ye dönmek üzere uçağına binerken “kocaman gülümsediğine” dikkati çekti.

ABD Lideri’nin geçen yıl Air Force One’a binerken merdivenlerden düşüp Delaware’deki kıyı konutunun yakınında bisikletinin üzerinde devrildikten sonraki son tökezlemesi bu oldu. Biden her iki olayda da ziyan görmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir