Ezgi Mola, Mahsa Amini’yi andı, TBMM’deki partilere seslendi: Kadınlar ve tüm canlılar için eşit yaşam hakkının olduğu bir yasa çıkarılsın

Oyuncu Ezgi Mola, Altın Kelebek Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, Mahsa Amini protestolarının akabinde İran’da ‘Ahlak Polisi’nin kaldırılmasını hatırlatarak, TBMM’deki tüm partilere seslendi. Mola, “Bu hoş haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’de, kimsenin görüşüyle ilgilenmiyorum; bayanlar için tüm canlılar için eşit hayat hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum.” dedi.

Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, ‘En Âlâ Güldürü Dizisi Bayan Oyuncu’ mükafatını alan Ezgi Mola, sahnede bayan cinayetleri için tüm milletvekillerine davet yaptı.

Cem Yılmaz’ın yönettiği dijital platform dizisi Erşan Kuneri’de ‘Alev’ karakterini canlandıran Ezgi Mola, Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, ‘En Yeterli Güldürü Dizisi Bayan Oyuncu’ mükafatını aldı.

Sahneye mükafatını almaya gelen Ezgi Mola, İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesinin akabinde bayanların başlattığı protestoların sonrasında, dün alınan kararla ahlâk polisinin kaldırıldığını öğrenmekten tüm bayanlar ismine keyifli olduğunu lisana getirdi. Bayan haklarıyla ilgili görüşlerini her fırsatta lisana getiren Mola, Türkiye’de de bayan cinayetleri konusunda, bu çeşit hoş gelişmeler beklediklerini söyledi.

Ezgi Mola, “Bu hoş haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’de, kimsenin görüşüyle ilgilenmiyorum; bayanlar için tüm canlılar için eşit ömür hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir