ABD dönüşü yine yollara düşecek

Mehtap Gökdemir – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD seyahatinden döndükten sonra yurt içinde de ağır bir programı var.

İl seyahatlerine kaldığı yerden devam edecek olan CHP önderinin rotasında MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi ve seçim bölgesi Osmaniye’nin de ortalarında bulunduğu vilayetler yer alacak. Kılıçdaroğlu, 21-23 Ekim’de ise tüm kademelerden belediye liderlerini Sivas’ta seçim kampında toplayacak.

Hazırlanan taslak programına nazaran CHP başkanı, 19 Ekim Çarşamba günü Adana ve Osmaniye’de olacak.

Adana’da açılış ve temel atma merasimlerine katıldıktan sonra birebir gün öğlenden sonra Osmaniye’ye geçecek. CHP önderi Osmaniye’de kanaat başkanları, STK temsilcileri ve muhtarlarla buluşacak, esnafı ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu, 20 Ekim Perşembe günü Tokat’a, 23 Ekim Pazar günü de Yozgat’a gidecek.

Sivas’ta seçim kampı

Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin akabinde partisinin tüm kademelerdeki belediye liderlerini da Sivas’ta seçim kampına alacak. 21-23 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek kampta seçim hazırlıkları masaya yatırılacak. Kılıçdaroğlu’nun liderlerine seslenip, tavsiye ve talimatlar vereceği kampta Genel Merkez idaresi de seçime yönelik çalışmalar hakkında sunum yapacak.

Taslak programına nazaran Kılıçdaroğlu’nun ekim ve kasım aylarında gideceği vilayetler ortasında Şanlıurfa, Antalya, Burdur, Bursa, Batman, Denizli de bulunuyor.

Ülkücü kanaat önderleri

Kılıçdaroğlu, vilayet seyahatlerinin yanı sıra Ankara’da da toplumun çeşitli kesitleriyle bir ortaya gelecek. Evvel emeklilerle buluşacak, akabinde tarım alanındaki kanaat liderleri ve ülkücü kanaat liderleriyle başka ayrı toplantılar yapacak. Ayrıyeten Ankara’da partisine yeni üye iştirak merasimlerine katılacak.

‘Yapısal reçete’ açıklayacak

Kılıçdaroğlu, kasım ayında kendi tabiriyle “yapısal reçete” açıklayacak. CHP önderi ABD’deki temasları sırasında “İstihdam yaratacak güçlü yatırımcıları, pak sermayeyi, üretken zihinleri ülkemize nasıl çekeceğimizi Kasım ayında ayrıntılı biçimde anlatacağım” demişti.

‘Gençlerin amaçlarını hayallerini dinledim’

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ziyareti kapsamında temaslarını sürdürüyor. Washington John Hopkins Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşan CHP başkanı dün toplumsal medya hesabından şu bildirisi paylaştı: “John Hopkins Üniversitesi’nde ülkemizden ve dünyanın çeşitli yerlerinden siyaset bilimi öğrencileriyle buluştum, onların sorularını yanıtladım. Hayallerini, gayelerini ve Türkiye’ye dair görüşlerini dinledim. Gençlerimizin dünya gençliğiyle bağını güçlendireceğiz.” Kılıçdaroğlu, ayrıyeten Washington Post gazetesine taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Cemal Kaşıkçı, Washington Post’un bedelli bir yazarıydı. Kaşıkçı cinayeti İstanbul’da Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda işlendi. Bu fecî cinayet ile, sadece fikir özgürlüğü değil insanlık da büyük yara aldı” paylaşımında bulundu. l ANKARA Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir