İmamoğlu’nun metro hattı algısını Bakan Nebati çürüttü: Geçen hafta imzalandık

Söz konusu sınırın temin müsaadesinin geçen hafta imzalandığını belirten Bakan Nebati, ‘Umarım belediyenin ulaşım altyapısında son periyotta oluşan sıkıntıları giderir, mevcut projelerin üstüne beton dökmez ve İstanbulluları yollarda bırakmazsınız.’ sözünü kullandı.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Ataşehir-Göztepe Metrosu için kredi buldukları lakin Hazine ve Maliye Bakanlığının bunu aylardır imzalamadığına dair temelsiz argümanlarının üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, açıklama yaptı.

“GEÇEN HAFTA İMZALANDI”

Bakan Nebati, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Çizgisi projesine ait dış finansman muhtaçlığını karşılayacak temin müsaadesinin geçen hafta imzalandığını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Ataşehir-Göztepe Metrosu için kredi buldukları fakat Hazine ve Maliye Bakanlığının bunu aylardır imzalamadığı argümanları üzerine Bakan Nebati açıklama yaptı.

“UMARIM İSTANBULLULARI YOLLARDA BIRAKMAZSINIZ”

Nebati, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Sınırı projesine ait dış finansman muhtaçlığını karşılayacak temin müsaadesi, geçtiğimiz hafta İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bakanlığımız tarafından imzalandı.” açıklamasında bulundu.

Bakan Nebati, İmamoğlu’nun paylaşımını alıntılayarak yaptığı paylaşımda vatandaşların faydalanacağı bir hizmet kelam hususuysa inceleme ve kıymetlendirme sürecinde asla parti ayrımı gözetmeyeceklerini vurgulayarak “Umarım belediyenin ulaşım altyapısında son devirde oluşan sıkıntıları giderir, mevcut projelerin üstüne beton dökmez ve İstanbulluları yollarda bırakmazsınız.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir