AK Parti’den ‘temel’ açıklaması: Temsili görüntü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı temel atma merasiminde betonu dökülen Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin aslında ‘temeli’ olmadığı, çimento dökülen yerin ise platform olduğunun ortaya çıkması üzerine AK Parti’den açıklama geldi. Küme Başkanvekili Yılmaz Tunç, TBMM’de yaptığı konuşmada, yapılan uygulamanın ‘temsili’ olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’ın İskenderun ilçesinde sarsıntı konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma merasimine katılmış; verdiği talimatla temele beton dökülmüştü. Daha sonra toplumsal medyada hastane temel atma merasimi sonrası paylaşılan geniş açılı fotoğraflarda ise beton dökülen alanın aslında temel olmadığı, küçük bir alanın demirlerle çevrildiği ve etrafında öbür bir şey olmadığı görülmüştü.

AKP Küme Başkanvekili Yılmaz Tunç şu açıklamayı yaptı:

“Defne Devlet Hastanesi temel atma törenindeki manzara temsili bir imajdır. Şu anda Defne’ye giderseniz, gece gündüz hastane inşaatının devam ettiğini göreceksiniz. Yalnızca temsili bir temel atma merasimini gündem yaparak oradaki çalışmayı göz gerisi etmek hakkaniyete uymaz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir