MESAM Atatürk’ün huzuruna çıktı

ANKARA (İGFA) – MESAM Lider Vekili Eski Bakan Mustafa Kul, Lider Yardımcıları Gökhan Kırdar, Selim Çaldıran, Salih Turhan, İdare Heyeti Üyeleri Ekrem Ataer, Aytekin Ataş, Tuba Akkavak, Ferzende Kaya, Hakan Sarıca, Özkan Can Canbolat’ın yanı sıra başka üst heyet üyeleri ile yüzlerce MESAM üyesinin katıldığı Anıtkabir resmi ziyaretine, İstanbul ve Ankara’dan da çok sayıda MESAM üyesi katıldı.

MESAM heyeti, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Mustafa Kul’un, mozoleye çelenk bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçen Mustafa Kul, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. MESAM Lider Vekili eski Bakan Mustafa Kul, deftere, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını geride bıraktığımız bu günlerde, MESAM olarak huzurunuzda olmanın bahtiyarlığı içindeyiz. Sanata ve sanatkara ehemmiyet, ebedi önderimiz olarak kurduğunuz Cumhuriyetimizin değerli bir kurumu olan MESAM, gösterdiğiniz bilim ve çağdaşlık ışığında çalışmalarına devam ediyor. 14 bin sanatçı üyesi ve 192 ülkede temsil edilen MESAM, sürekli sizin yolunuzu ve ışığınızı referans olarak almıştır. Sizi en kalbi hislerimizle, hürmetle, rahmetle ve minnetle anıyoruz” tabirlerini kullandı.

14 BİN ÜYESİYLE GÜÇLÜ BİR KURULUŞ

MESAM’ın kuruluşunun 37. Yılını kutlamak için Atatürk’ün huzuruna çıktıklarını belirten MESAM Lideri Recep Ergül de, MESAM’ın Cumhuriyetin yapıtı olan bir kuruluş olduğunu belirterek, “192 ülkede temsil edilen, Türkiye’de 14 bin üyesiyle çok büyük ve çok güçlü bir kuruluş. Cumhuriyetin yapıtı olan MESAM’ın 37. Yılını, Cumhuriyet için “Benim en büyük eserim” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda kutlamak istedik, onun için Ankara’dayız, Anıtkabir’deyiz” dedi.

MESAM üyeleri Anıtkabir ziyaretinin akabinde Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret etti.

Ankara ziyaretine ait değerlendirmede bulunan kelam müellifi ve bestekar Yasin Yeşil de, İstanbul’dan üç araçla geldiklerini belirterek, Ankara’daki MESAM üyelerimizle buluşarak hoş bir iştirak sağladıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir