Beyoğlu’nda lokale silahlı saldırı

İstanbul Beyoğlu’nda maskeli bir kişi Giresun Alucra Topçam Mahallesi Toplumsal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Lokaline silahlı taarruz düzenledi. Taarruzda 3 kişi yaralanırken, saldırıyı düzenleyen kuşkulu kaçarak uzaklaştı.

DHA’nın aktardığı bilgilere nazaran, Fetihtepe Mahallesi Tepeüstü Sokak’ta bulunan kıraathanede saat 22.00 sıralarında maskeli ve şapkalı olduğu sav edilen kişi, lokale girerek şimdi bilinmeyen nedenle silahla ateş etmeye başladı. Bu sırada lokalde bulunan Faik Onur ve Şerafettin Fındık hafif biçimde yaralanırken, Hüseyin Burun ağır yaralandı. Kuşkulu akının akabinde kaçarken, yaralılar etraftakiler tarafından hastaneye götürüldü. Ameliyata alınan Hüseyin Burun’un sıhhat durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

GÖRGÜ ŞAHİDİ: KİMSE MÜDAHALE EDEMEDİ

Saldırı sırasında kıraathanede bulunan görgü şahidi Adem Kodal, “Şapkalı ve maskeli silahlı saldırgan içeri girerek içeride oyun oynayan 4 şahsa gerçek ateş etti. 3 kişi yaralandı, daha sonra bu kişi kaçarak gitti. Hiç kimse müdahale edemedi. Yaralılardan bir kişinin durumu ağırdı, başkaları bacaklarından vuruldu. Yaralılar özel arabalarla hastaneye kaldırıldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir