Cumhurbaşkanı’ndan ‘kamulaştırma’ kararları

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına nazaran, Trabzon’un Of İlçesine bağlı Eskipazar mahallesi sonları içerisinde bulunan özel mülkiyete bahis kimi taşınmazlar, “İlk İşyerim Projesi” kapsamında muhtaçlık duyulan yapılaşmanın acilen sağlanması gayesiyle Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ) tarafından tez kamulaştırılacak.

Sivas’ın Zara ilçesi Ahmet Başyurt mahallesi hudutları içerisinde bulunan özel mülkiyete mevzu kimi taşınmazların da “100 Bin Toplumsal Konut Projesi” kapsamında muhtaçlık duyulan yapılaşmanın acilen sağlanması maksadıyla TOKİ tarafından tez kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Adıyaman’ın Besni ilçesi Ciritmeydanı Mahallesi’nde ilan edilen riskli alan içerisindeki taşınmazların ise çoğunluğu imar mevzuatına muhalif olan, afet riski taşıyan, genel asayiş ve güvenlik tarafından sakınca teşkil eden yapıların tasfiye edilerek ulaşım ve altyapısıyla birlikte fen ve sanat kurallarına uygun, sağlıklı ve inançlı hayat alanlarının oluşturulması maksadıyla Besni Belediye Başkanlığı tarafından çabuk kamulaştırılması sağlanacak.

CUNDA ADASI KESİN KORUNACAK HASSAS ALAN İLAN EDİLDİ

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi hudutları içerisinde bulunan Cunda Adası Doğal Sit Alanı’nın müdafaa statüsünün tekrar kıymetlendirilmesi sonucunda kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca “Afyonkarahisar İli Çay ve Bolvadin İçme Suyu Arıtma Tesisi Birliği” ile merkezi Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde olmak üzere “Doğal Kentler Birliği”nin kurulmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir