Galatasaray’da taraftara açık idman! Yönetim ve futbolcular buluştu, Gomis ve Oliveira detayı…

Spor Toto Muhteşem Lig’de liderlik koltuğunda otura Galatasaray’da taraftara açık egzersiz gerçekleştirildi.

Dursun Özbek, yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular fotoğraf çektirirken taraftarlar da ekiplerine dayanak oldu.

GOMIS ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

Galatasaray-Fatih Karagümrük maçı sonrası krize sebep olan Bafetimbi Gomis için taraftarlar tarafından tribüne çağrıldı ve yıldız oyuncu üçlü çektirdi.

OLIVEIRA VE MUSLERA’YA DESTEK

Beşiktaş ile oynanan son müsabakada önemli bir yanılgı yapan Sergio Oliveira ve son periyottaki performansı eleştirilen Fernando Muslera, tribünlere çağrılan lk isimler oldu.

DURSUN ÖZBEK’TEN AÇIKLAMALAR

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirilen idman öncesinde sarı-kırmızılı kulübün lideri Dursun Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Depremzede çocuklar için TFF Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen aktifliğe katıldığını aktaran Özbek, çok hoş bir atmosferin olduğunu belirtti. Depremzede çocukların yüzündeki sevincin çok bedelli olduğunu aktaran Özbek, “Bu hoş havada kadromuzun burada idmanını izleyeceğiz. Riva’dan geliyorum, orayı görmeniz lazımdı. 6 Şubat zelzelesinde meskenleri yıkılan ve annesi, babasını kaybeden bütün çocuklar oradaydı. Nasıl memnun oldular, göremezsiniz. Zelzelenin yaralarını sarmak için Galatasaray olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu faaliyetler kısa müddette bitmeyecek, uzun soluklu bir hareket. Riva’da spor kulübü lideri olarak yalnızca ben vardım. Çocukların bana sarılışı, fotoğraf çektirmek istemeleri… Nasıl keyifli oldular bilemezsiniz. İsterdim ki bütün kulüp liderleri da orada olsun, acıyı hafifletmek için, yapılan hareketlere bizim kadar katkı versin. Benim Riva’ya gitme gayem, ekibimin oyuncularını götürmemdi. Depremzede çocuklar, aileleriyle birlikte gelmişler. Onların acılarını hafifletmenin yeterli bir şey olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

“ÇETİNSAYA’NIN BABASI ARADI VE OĞLU İSMİNE GALATASARAY TOPLULUĞUNDAN ÖZÜR DİLEDİ”

Beşiktaş Asbaşkanı Serhan Çetinsaya’nın ferdî toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımlara da değinen Özbek, “Serhan Çetinsaya’yı tanımam lakin babası benim 30 yıllık arkadaşım. Dün babası beni aradı, kederlerini bildirdi. Bütün Galatasaray topluluğundan da özür diledi, oğlunun namına. Süleyman beyefendi dünya yeterlisi bir insan. Çetinsaya’nın bu türlü bir sözde bulunmasına Beşiktaş kulübü sessiz kaldı. Biz, Beşiktaş’ı Süleyman Sebalarla, Hakkı Yetenlerle biliyoruz. Şayet bu telaffuzun ardındaysa idare, Beşiktaş topluluğunda da bir değişim var. Demek ki Beşiktaş meydanlara çıkıp söz ettiği üzere bir kulüp değil. Bilhassa bu koalisyon güçleri, Galatasaray ile gayret edemez. Zira Galatasaray, doğrunun ve hakkın yanındadır. Çetinsaya’ya bunu yakıştıramadım. Şayet kendisine yakıştırdıysa Süleyman beyefendi için üzülüyorum” formunda konuştu.

“BİZ GERGİN DEĞİLİZ, ŞAMPİYON BELLİ”

Şampiyonluk için rastgele bir tereddütleri olmadığını ve tıpkı motivasyonla yola devam ettiklerini aktaran Lider Özbek, “Biz gergin değiliz, şampiyon muhakkak. Gergin olması gereken 2’ncilik ve 3’üncülük savaşı var. Gerginlik asıl orada. Bunu kamufle edebilmek için ebediyen Galatasaray’a sataşmak durumundalar. Şunu herkes biliyor, meyve veren ağaç taşlanır. Biz şampiyonluk yolunda en öndeyiz ve en kuvvetli adayız. Beşiktaş güzide bir kulübümüz ancak sponsoru Beko. Fenerbahçe’ye bakıyorsunuz, sponsoru Beko. Beşerler buradan çıkarım yapabilir. Bizim yürüyüşümüzde bozulma yok. Şampiyonluk uzun bir yarış, 36 maçta yarış bitecek. Bütün maçları kazanmanız mümkün değil. Yürüyüşümüzde ve motivasyonumuzda değişiklik yok” tabirlerini kullandı.

“ONLAR GİDERKEN BİZ DÖNÜYORDUK”

Galatasaray taraftarlarına her maç ekiplerini destekledikleri için teşekkür ettiğini aktaran Özbek, tribünlerin tek bir ses altında birleştiğini belirtti. Beşiktaş ve Fenerbahçe kulübünde yer alan şahısları daha dikkatli olmaya davet eden Özbek, “Şu anda düşmanlarıma dehşet veriyoruz. Onlar da korktuklarını hissettiriyorlar. Münasebetiyle onlara kendi işleriyle uğraşmasını söylüyorum. Beşiktaş’ta ve Fenerbahçe’deki arkadaşlar genç beşerler. Güçlü ailelerin çocukları. Hasebiyle burada mütevazi hareket etmenin toplum için büyük yararı vardır. Bizler rol model insanlarınız. Çocuklar, gençler bizleri izlediğinde bizleri örnek almalı. Bizim uğraşımız, bu örneği sergilemek. Biz çok yol yürüdük. O denli güçlü babanın varlıklı çocuğu direkt olarak koltuğa oturmadı. Hasebiyle onlar daha yolun başında. Onlar giderken biz dönüyorduk. Onlara tavsiyem, biraz konuşurken dilinize sahip çıkın. Toplumun artık gerilmeye muhtaçlığı yok. Kendi grubunuzla ilgilenin” açıklamasında bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir