Erol Bulut: Daha çok isteyen kazandı

Spor Toto Harika Lig’in 8. haftasında Kasımpaşa’ya deplasmanda 1-0 mağlup olan Gaziantep FK’da Teknik Yönetici Erol Bulut müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Çabayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Bulut, “Kasımpaşa önünde istediğimiz performansı sergileyemedik. Gol yiyene kadar sergileyemedik. Golden sonra canlandık. Ancak futbolda 1-1’i yakalayıp maçı kazanmak için vakit olmuyor. Golden sonra gayrette ettik. Birinci yarı maça âlâ başladık fakat rakipten uzak kaldık. Kasımpaşa oyun ikinci yarıda daha âlâ girdi. Pas kusurumuzdan bir top kaptırdık ve rakip bunu güzel kıymetlendirdi. Maçtan evvel ‘Bugün daha çok isteyen kazanacak’ demiştim. Kasımpaşa bizden daha çok istedi ve hak ederek galip geldi” diye konuştu.

“Bu gidişatı futbolcularla konuşmamız gerekiyor”

Son haftalarda yaşanan berbat gidişat hakkında da konuşan Erol Bulut, “Kendi ortamızda oturup konuşup çözmeye çalışacağız. Bugün galibiyet almak için alana çıkmıştık. Galatasaray maçında güzel oynamıştık ancak 10 şahsa kaybettik. Ümraniyespor maçında 1-0 öndeyken son dakikada rakip penaltı kazandı. Trabzonspor maçını konuşmaya gerek bile yok, herkes neyin ne olduğunu gördü. Geçen sene de birebiri olmuştu. Bugün buraya 3 puan almak için çıktık. Lakin bazen ekip istenileni tam olarak veremiyor. Baskı düzgün kurmadığınızda, rakipten uzak kaldığınızda moral olarak da düşmüş oluyorsunuz. 4 hafta uygun gittik, 10 puan aldık lakin sonrasındaki süreçte neden bu türlü oldu, bunu futbolcularla oturup konuşmamız lazım” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir