Göçmen politikasını eleştiren gençten seçim yorumu: “Göçmenler vatandaşlık almış. Oy veriyor, benim geleceğimi belirliyor”

Sokak röportajında konuşan bir vatandaş, vatandaşlık alan göçmenlerin oy kullanmasını eleştirdi. Sade Vatandaş isimli Youtube kanalına konuşan genç şunları söyledi:

“Bu ülkenin önemli bir beka sorunu var. Maalesef göçmen siyaseti kaynaklı. İstanbul’da 4 milyon, Türkiye’de 14 milyona yakın göçmen var. Adam bundan 5 sene evvel gelmiş, vatandaşlık almış. Kimlik almış. Kendi ülkesine nazaran âlâ bir ülke ve gidip seçimde oy veriyor. 14 milyon kişi Türkiye’de benim geleceğimi belirliyor. AKP’dir, odur, şudur… Bunlar konu olmamalı. Göçmen siyaseti adalette de iktisatta de işsizlikte de her şeyde… 2019’da başlayan bir göçmen siyaseti var AKP’nin, sonrasında önü alınamayan. Kılıçdaroğlu tarafı istekli yollamayı seçiyor, Ali Babacan entegrasyonu savunuyor. Milletimize entegre olması imkansız. Ben altılı masayı da iktidarı da desteklemiyorum. Eğitim düzeyimiz, ekonomik düzeyimiz düşük, 14 milyon eğitim düzeyi daha düşük kişi. Adam burada açık bir kızı görünce tecavüz etme hakkını görüyor kendinde, etek giydiği için. Biz bu adamları topladık. Dün gördüm, AKP standında ben bu adamların bayrak salladığını görüyorum. Ulusal görüşü benimseyen bir partinin önünde ulusal olmayan beşerler bayrak sallıyor. AKP seçmeni de başka seçmenler de öbür şeylere odaklanmak yerine göçmen siyasetine odaklanmıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir