Görevi devredecek bakanlardan yeni kabine üyelerine tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı seçimi kesin sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler yeni Kabine’de yer alacak isimlere çevrilmişti. Yeni kabinede yer alacak bakanlar muhakkak oldu.

Görevlerini devretmeye hazırlanan bakanlar, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin yeni üyelerini tebrik etti.

Ekonomi idaresinde misyon alan bakanlar, toplumsal medya hesaplarından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhurbaşkanı Kabinesi’nin yeni üyelerine “hayırlı olsun” dileklerini iletti.

NUREDDİN NEBATİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, paylaşımında, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin açıklanan yeni kabinesinin millete iyi, uğurlu olmasını diledi.

Nebati, “Görevim müddetince gururla birlikte çalıştığım tüm mevkidaşlarıma teşekkürlerimi iletiyor, yeni kabinemize muvaffakiyetler diliyorum. Cumhurbaşkanı’mız sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye Yüzyılı amaçlarımız doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.” sözünü kullandı.

MUSTAFA VARANK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da paylaşımında, “2005 yılından bu yana milletimize hizmet etme sevdasına katkı sağlamaya, son 5 yıldır da bakanlık göreviyle davasına omuz vermeye çaba ettiğim sayın Cumhurbaşkanı’mıza şükranlarımı sunuyor, tüm yeni kabine üyelerimize Rabb’imden muvaffakiyetler diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

ADİL KARAİSMAİLOĞLU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da yeni kabinenin ülkeye ve millete iyi olmasını temenni ettiği paylaşımında şunları kaydetti:

“Türkiye’ye hizmet yolunda gece gündüz omuz omuza çalıştığımız tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hizmet bayrağını devredeceğimiz sayın Abdulkadir Uraloğlu’na muvaffakiyetler diliyorum. Türkiye Yüzyılı’nda Cumhurbaşkanı’mız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde durmaksızın çalışmaya devam.”

VAHİT KİRİŞCİ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nin yeni kabinesinin iyi, uğurlu olmasını dileyerek şu tabirleri kullandı:

“Ülkemize ve aziz milletimize hizmet etme onurunu bizlere takdir eden Cumhurbaşkanı’mız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Tarım ve Orman Bakanı misyonuna getirilen çalışma arkadaşım sayın İbrahim Yumaklı’yı tebrik ediyor, yeni misyonunda muvaffakiyetler diliyorum. Rabb’im ülkemize ve aziz milletimize iyi hizmetler yapmayı nasip eylesin inşallah.”

MEHMET MUŞ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş da “Cumhurbaşkanlığı yeni kabinesi ülkemize iyi olsun. Başta sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve birebir kabinede birlikte çalışmaktan gurur duyduğum tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, yeni kabinemize başarılı çalışmalar diliyorum.” paylaşımında bulundu.

BEKİR BOZDAĞ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, yeni kabine üyelerini tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde yer alan bakanlara muvaffakiyet dileyen Bozdağ, “Yeni kabine, milletimiz ve ülkemiz için iyi olsun, güzel ve faydalı hizmet ve yapıtlara vesile olsun. Rabbim, zorlarını kolaylaştırsın. Rabbim, yardımcıları olsun.” sözünü kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde yer alan isimleri kutlayarak, “Bizlere, birlikte çalışma onurunu takdir eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, büyük bir demokrasi zaferine imza attığımız Cumhur İttifakı’na, birlikte çalıştığımız tüm mesai arkadaşlarımıza ve hizmetkarı olduğumuz aziz milletimize minnettarım. Bu kutlu vazifeye getirilen İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya arkadaşımızı kutluyorum. Rıza-i ilahisine talip olduğumuz Allah’a hamdolsun.” değerlendirmesinde bulundu.

DERYA YANIK

Yeni kabine üyelerini kutlayan Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Büyük Türkiye” amacıyla çıktıkları yolda her vakit milletin huzur ve refahı için çalıştıklarını, çalışmaya da devam edeceklerini vurguladı.

Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, yer aldığı kabinedeki bakanlara ve Türk milletine teşekkür ederek, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı vazifesine getirilen Mahinur Özdemir Göktaş’a muvaffakiyet diledi.

MURAT KURUM

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise bakanlık misyonuna getirilenlere muvaffakiyetler diledi, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin güzel olması temennisinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir