Kılıçdaroğlu yemişti: İngiltere’de hamburger Türkiye’dekinin yarı fiyatı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Londra’dan yaptığı ‘hamburger’ paylaşımı gündemdeki yerini korurken, Türkiye ve İngiltere’deki hamburger fiyatlarını karşılaştırdık.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İngiltere’nin başşehri Londra’daki ziyaretlerine devam ediyor. Kılıçdaroğlu son olarak Londra’da hamburger yerken bir fotoğrafını paylaştı.

CHP Genel Lideri paylaşımında “Hamburgerimizi yedik, saat 22.00’de görüşmek üzere…” tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun hamburger yerken çekilen fotoğrafı kısa müddette gündem olurken, enflasyonda tepeyi gören Türkiye’deki fiyatlar ile İngiltere’deki hamburger fiyatlarını karşılaştırdık.

TÜRKİYE’DE HAMBURGER BİLE LÜKS

İngiliz sterlinin 21,12 Türk lirasına denk olduğu bir devirde bile ortaya çıkan sonuçlar dikkat çekti.

Türkiye’deki hamburger ve cheeseburger fiyatı

Yapılan son artırımlarla birlikte, dünyanın en büyük fast food zinciri Mc Donalds’ın Türkiye’deki menüsünde bir hamburger 53 TL’den satışa sunulurken, cheeseburger ise 55 TL olarak fiyatlandırıldı.

Kılıçdaroğlu’nun ziyareti ile gözlerin çevrildiği İngiltere’nin başşehri Londra’daki Mc Donalds fiyatları ise hayli şaşırtan.

İngiltere’deki hamburger ve cheeseburger fiyatı

NEREDEYSE İKİ KATI

Londra’da bir Mc Donalds restoranında hamburger 0,99 sterlin yani yaklaşık 21 TL’ye satılırken, cheeseburger ise 1,99 sterlin yani yaklaşık 42 TL olarak fiyatlandırıldı.

TL’nin en büyük paha kaybı gösterdiği sterlin karşısında bile Türkiye’deki fiyatların neredeyse iki katı fazla olması dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, Türkiye’de yiyeceği hamburgeri İngiltere’de çok daha ucuza yedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir