Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyareti siyasetin gündeminde! ‘CHP lideri 8 saat neredeydi?’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinde Boston’dan Washington’a uçağa binmeyip karayoluyla hareket etmesi, o 8 saatlik müddette beraberinde götürdüğü gazetecilerin dahi nerede olduğuna dair haber edilmemesi siyasetin gündeminde.

AK PARTİ VE MHP’DEN “8 SAAT” AÇIKLAMASI

AK Parti ve MHP’den reaksiyon geldi. AK Parti Küme Başkanvekili Yılmaz Tunç, “8 saati açıklaması lazım” dedi. Tunç, “Özellikle hassas olduğu zımnî görüşmeler de yaptığı buradan kuşku uyandırıyor. Bu manada 8 saatlik müddet içerisinde nerede kaldığını, o iki kent ortasında nerelere uğradığını açıklamazsa elbette ki Pensilvanya’ya uğradığı istikametindeki yorumlar bir netlik kazanır. Onun için kendisinin bu vakitler, nerede vakit geçirdiğini açıklaması lazım.” sözlerine yer verdi.

MHP Küme Başkanvekili Erkan Akçay da “Araba seyahatinde bile görüşme gerçekleştirmiş olabilir.” dedi. Akçay, “8 saat süren yol güzergahında işte kimlerle görüştüğü bir soru işareti. O araca bir grup basın tarafından, kamuoyu tarafından bilinmesini sakıncalı gördükleri şahıslarla görüşmenin araç da gerçekleştiği de düşünülebilir.” açıklamasını yaptı.

“Gerçeklerin er, geç ortaya çıkmak üzere bir huyu olduğu söylenir.” diyen MHP’li Akçay, “Önümüzdeki günlerde de Kılıçdaroğlu’nun kimler görüştüğü, niye karayolunu tercih ettiği hususu da ortaya çıkacaktır.” dedi.

CHP’DEN YANIT

CHP’den karşılık ise Genel Lider Danışmanı Tuncay Özkan’dan geldi. Özkan, “Bizim tavrımız çok açık ve nettir. Şeffaf olmayan hiç bir alakada bulunmayız.” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir