Krafton, The Callisto Protocol için 162 milyon dolar harcadı

Zorlu bir lansman devrinden geçen The Callisto Protocol için yayıncı şirketi Krafton’un 162 milyon dolar ödeme yaptığı bildirildi ve The Callisto Protocol’ün düşük performansı nedeniyle istenilen tarihte satış amacına ulaşamayacak.

THE CALLISTO PROTOCOL’ÜN SATIŞ AMACI 2 MİLYON OLDU

Analist firması Samsung Securirites, The Callisto Protocol’in 5 milyon adet satış yapmasını bekliyordu, lakin mevcut satış sıralaması göz önüne alındığında bu yıl içerisinde sırf 2 milyon adet satışa ulaşabileceği bildirildi.

The Callisto Protocol’ün 2 Aralık’ta PC ve konsollarda piyasaya sürülmesiyle bir arada optimizasyon problemleri nedeniyle şiddetli bir lansman sürecinden geçti.

THE CALLISTO PROTOCOL KONUSU

Bu öykü odaklı üçüncü şahıs hayatta kalma dehşet oyunu günümüzden 300 yıl sonrasında geçiyor ve oyuncular Jüpiter’in uydusu Callisto’da yer alan azamî güvenlikli bir hapishane olan Black Iron Prison’a atılmış baht kurbanı Jacob Lee rolünü üstleniyor. Mahkûmlar vahim canavarlara dönüşmeye başlarken hapishane de kaosun içine sürükleniyor. Jacob hayatta kalmak için Black Iron Prison’dan kaçarak inançlı bir yere ulaşmalı, bu sırada da Callisto’nun yüzeyi altında gömülü karanlık ve rahatsız edici sırları açığa çıkarmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir