Mehmet Öz’den rakibi Fetterman’a tebrik telefonu

ABD’de düzenlenen orta seçimlerde Pennsylvania eyaletinde Senato seçimleri için Cumhuriyetçi Partiden aday olan Mehmet Öz, yenilgiyi kabul ederek rakibi Demokrat John Fetterman‘ı arayıp tebrik etti.

ABD’de dün yapılan orta seçimlerde oy sayım süreci devam ederken, Pennsylvania eyaletinde Senato seçimleri için Cumhuriyetçi Partiden aday olan Mehmet Öz yenilgiyi kabul etti. Öz yaptığı yazılı açıklamada, “Bu sabah John Fetterman’ı aradım ve onu tebrik ettim. Kendisine ve ailesine hem şahsî olarak hem de bir sonraki ABD Senatörümüz olarak en düzgün dileklerimi sunuyorum” dedi.

Destekçilerine ve kampanya çalışanlarına da teşekkür eden Öz, “Ülke olarak büyük meselelerle karşı karşıyayız ve herkesin partizan kılıçlarını bırakıp işi bitirmeye odaklanmasına gereksinimimiz var. İnsanları bir ortaya getiren cesaretli liderlikle gerçek bir değişim oluşturabiliriz” sözlerini kullandı.

Oyların yüzde 94’ünün sayıldığı Pensilvanya eyaletinde Cumhuriyetçi aday Öz oyların 47,1’ini alarak seçim yarışını kaybederken, Demokrat Fetterman ise oyların yüzde 50,4’ünü alarak Pennsylvania eyaletinin senatörü oldu.

TIKLAYIN | CANLI BLOG | ABD orta seçimlerinde sayımlar devam ediyor; Cumhuriyetçiler’in beklediği “kırmızı dalga” gerçekleşmedi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir