Kütahya’da cemevinin temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı bağlantısı ile atıldı

Verilen takviyelerden ötürü teşekkür eden Hacı Bektaş-i Veli Kültür Derneği Lideri Niyazi Toğan, “Çok bedelli Valim, Belediye Liderim bizlere yaptıklarınız hizmetlerden dolayı mübarek kandil gününde milletvekilleriyle birlikte sizlere hayır dualarımızı eksik etmeyeceğiz. Bu birlik ve dirliğimizi Hacı Bektaş-ı Veli’nin buyurduğu üzere ‘Bir olalım, iri olalım, canlı olalım.’ Cenab-ı Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın diyoruz. Sizlerin huzurunda öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bunun için bu dergahı bizlere hizmet hedefiyle, yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı halkımızın ismine da şahsım ismine da teşekkür ediyorum. Sonsuz hürmet ve sevgilerimi sunuyorum. Bu mübarek günde herkesin kandilini kutluyorum. Güzel kandiller diyorum.” diye konuştu.

“Temeli atılan cemevimizin de iyi uğurlu olmasını diliyorum”

Temeli atılan cemevinin iyi olması temennisinde bulunan Kütahya Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, “Bu hoş temel atma programının Mevlid Kandili’ne denk gelmesi ayrıyeten hayrına rahmet katacak İnşallah. Kütahya Hacı Bektaş-ı Veli Derneğimizin öncülüğünde başlatılan cemevi temelimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sayın Dernek Liderimiz belediyemize buranın kendilerine tahsis etmelerini istediklerinde buranın art tarafındaki alanın tamamını bayrak zirve kapsamında projelendirilmiş ve hemşerilerimiz başlatmıştır. Temeli atılan cemevimizin de güzel uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Cemevi 460 metrekare taban alanına oturuyor”

Cemevinin 14 milyon liralık bir yatırım ile Mart ayına yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Kütahya Valisi Ali Çelik “Bugün temel atma sıkıntısıyla bir ortaya geldiğimiz lakin süratli bir biçimde cemevimizin ilerlemesinde büyük katkı ve dayanaklarıyla Hacı Bektaş-ı Veli derneğimizin çok değerli yöneticileri ve Liderimiz Niyazi Beyefendi, onun çok değerli çalışma arkadaşları ve sevgili dedelerimiz bugün güzel bir iş için bir ortaya geldik. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla vilayetimizde gereksinim olan, ezası olan cemevlerinin çağdaş bir yapıya kavuşması ve gereksinimlerinin giderilmesi ismine bir çalışma başlatıldı. Bu çalışma kapsamında bizler de yerinde alanda yapılacak cemevlerimizin tamamlanması için takibe başladık. İş birliği çerçevesinde hem dernek başkanlığımızda hem de vazifeli arkadaşlarımızla ağır temas ve istişare sonucunda onların gereksinimleri, beklentileri ve gerekli olanın yapılması konusunda istişareler sonucunda görüş birliğine başladığımız andan itibaren uygulamaya geçildi. Şu ana kadar yaklaşık 14 milyon TL civarı yatırımı da alanda Vilayet Özel Yönetimimizin, derneğimizin ve vatandaşlarımızın dayanağıyla daima birlikte gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bunun bir kesimi olan, Merkez Hacı Bektaş-i Veli Cemevi’nin temel atma sürecini, bir ortaya gelme vesilemiz olduğu için de hem dernek liderimize hem de burada emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Gördüğünüz üzere ikinci katın betonu dökülme evresine gelmiş, planlaması İnşallah bir aksilik olmazsa Mart ayı üzere cemevimizin tamamlanacağı tarafında. 460 metrekare taban alanına oturuyor. Taban artı iki kattan oluşacak. Giriş katında yaklaşık 300 metrekarelik çok hedefli salon ve toplumsal donatılar, cemevinin muhtaçlığı olabileceği başka teçhizatlar mutfak, gasilhane üzere ve öbür müştemilatlar. İkinci katında da 300 metrekare üzerinde bir cem alanı oluşturulacak. Mimar arkadaşlarımız kolonsuz olması için uğraş gösteriyorlar. Görünümün hoş olması için daima birlikte derneğimizin talepleri kapsamında, dedelerimizin bize verdiği öngörüler kapsamında şekillendi“ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir