Lazerli silahla köpek öldüren zanlıya para cezası

İstanbul Sarıyer’de “Ice” isimli köpeğe havalı tabancaya misal bir cisimle ateş ederek öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık Ali Can E. “mala ziyan verme” kabahatinden 8 bin lira isimli para cezasına çarptırıldı.

İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Ali Can E. ve müşteki Volkan Tanju’nun avukatları katıldı.

Esas hakkındaki mütalaaya ait savunma yapan sanık avukatı Baht Taşkaya, evraka sunulan aşı karnesinin bir köpeğe dair sahiplik belirtemeyeceğini argüman ederek “mala ziyan verme” kabahati oluşamayacağını savundu.

BERAAT İSTEDİ

Taşkaya, müvekkili aleyhine kanıt bulunmadığını belirterek, beraatini talep etti.

Müşteki Volkan Tanju’nun avukatı Nural Kapullu, “Başından beri söylemiş olduğumuz tüm konular bilhassa son rapor ile tespit görmüştür. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme sanık Ali Can E’yi, “mala ziyan verme” kabahatinden 8 bin lira isimli para cezasına çarptırdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Volkan Tanju’nun beslediği iki köpeği iş yerinin bulunduğu Sarıyer Maslak Mahallesi’nde 25 Haziran 2021 akşamı bırakıp ayrıldığı anlatılmıştı.

Tanju’nun sonraki sabah iş yerini açtığında Ice isimli erkek köpeğini bulamadığı kaydedilen iddianamede, araç çarpması sonucu öldüğü zannedilen ve üzeri gazete kağıdı ile örtülen köpeğin belediye görevlilerince götürüldüğü aktarılmıştı.

LAZER IŞIKLI HAVALI TABANCA

İddianamede, Tanju’nun şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada incelenen güvenlik kamerası kayıtlarında olay gecesi maskeli ve şapkalı bir kişinin köpeklerin yanına gidip evvel yiyeceğe benzeri bir şey verdiğinin, akabinde çantasından çıkardığı havalı tabancaya misal lazer ışıklı bir cisimle “Ice” isimli köpeğe ateş ettikten sonra aracıyla ayrıldığının görüldüğü yer almıştı.

Plaka tespitinden ulaşılan sanık Ali Can E’nin “mala ziyan verme” kabahatinden 4 aydan 3 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir