Sahalarda Görmek İstediğimiz Hareketler: 4 Büyüklerin Ortak Forma Projesi Alkış Topladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının akabinde sayısız yardım kampanyası başlatıldı. Afet bölgesindeki vatandaşlara yardım eli uzatmak gayesiyle tüm Türkiye seferber olmuş durumda. Birçok ünlü isim ve büyük şirket depremzedelere takviye olmak için kolları sıvadı. Üstün Lig’in 4 büyükleri de gönülleri ısıtan seferberliğin bir modülü oldu. Alanlarda ezeli rekabetin yaşandığı dört büyüklerin ‘ortak forma’ projesi alkış topladı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki sarsıntı son yıllarda kara gerçekleşen en büyük felaket olarak tarihe geçti.

10 ili adeta enkaz yığınına çeviren sarsıntıların akabinde bilanço her geçen saatte artıyor. AFAD’ın son datalarına nazaran, 80 bin 278 kişinin yaralandığı sarsıntıda 31 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti.

Depremden etkilenen 10 vilayette tespit edilen son datalara nazaran 80 bin 278’e yakın bina yıkıldı. Enkaz altından kurtulanlar bir de dondurucu soğuklara karşı hayat savaşı veriyor.

Dünyanın birçok ülkesinden sarsıntı bölgesine yardıma gelen arama-kurtarma takımları Türk gruplarına büyük dayanak sağlıyor.

Birlik olmanın tam vakti… Sarsıntıda yaralanan, konutlarını ve yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlara yardımcı olabilmek için milyonlar seferber oldu.

Süper Lig’in 4 büyükleri olarak isimlendirilen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gurur duyulacak bir harekete imza attı.

Depremzedelere dayanak olmak ismine bir ortak forma çıkarılması konusu gündem oldu.

Fanatik’te yer alan habere nazaran, Kulüp Birliği toplantısının en değerli konusu ortak bir forma tasarlayıp satışa sunma planı oldu. Bu özel formadan elde edilecek gelirin tamamının zelzeleden etkilenen vatandaşlar için kullanılacağı haberi ise alkış topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir